• 01.09.2021
Nowy rok szkolny – Nigdy nie powróci utracony czasNowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 08.00 sprawowaną w intencji dzieci w Jankowicach Wielkich. W czasie kazania ksiądz Czesław Kocoń zachęcał dzieci do solidnej pracy. Aby nie zmarnowali czasu, który został im dany przez Boga.

Pamiętajcie, na progu tego nowego roku szkolnego, że Pan Bóg patrzy, jak wykorzystujecie wasze talenty, jak się uczycie, jak wypełniacie codzienne szkolne obowiązki, ale patrzy też i na wasze serca. Czy stają się lepsze, czy są napełnione miłością do Pana Boga i do naszych bliźnich? Czy w swoim postępowaniu kierujecie się sercem?

Drogie Dzieci! Życzę wszystkim, żeby ten nowy rok szkolny był pełen sukcesów naukowych, dobrych ocen, pierwszych miejsc w olimpiadach i konkursach, najwyższych stopni na podium w zawodach sportowych, ale najważniejsze - żeby był pełen waszych dobrych uczynków!
Nauczycielom życzę cierpliwości, a rodzicom konsekwencji i mądrości serca”!

Na zakończenie mszy św. ks. proboszcz powiedział, że „mamy nadzieję, że ten rok będzie trochę inny”. Następnie dodał, ”przeżyliśmy już półtora roku w pełnej izolacji, musimy na nowo uczyć się bycia ze sobą. Nie zapominajmy, że będzie to bardzo trudny okres wytężonej pracy”
.
Ponadto życzył dzieciom, aby mogły się uczyć stacjonarnie. Po tych słowach ks. proboszcz poświęcił przybory szkolne i udzielił specjalnego błogosławieństwa pierwszoklasistom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej. Wspólne zdjęcie uczniów z I klasy z księdzem proboszczem zakończyło uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Następnie dzieci udały się na hol budynku szkolnego na krótki apel. Po apelu rozeszły się z wychowawcami do klas.

W kościele parafialnym w Wierzbniku rozpoczęcie nowego roku, poświęcenie przyborów szkolnych, błogosławieństwo pierwszoklasistów miało miejsce podczas wieczornej mszy św.