• 05.09.2021
Dożynki - Święto PlonówW pierwszą niedzielę września odbyły się Dożynki Parafialne. Święto Plonów tradycyjnie rozpoczęło się dziękczynną Mszą świętą w kościołach na filii w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku – w kościele parafialnym - o godz. 11.00. W mszach św. przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. On też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Rolnicy, sadownicy i ogrodnicy wraz z wyznaczonymi delegacjami z poszczególnych wiosek dziękowali za tegoroczne plony. Pięknie zdobione kosze dożynkowe obfitowały w dary natury, owoce, warzywa, pieczywo.

W tym ważnym dla Rolników dniu, podziękowaliśmy za trud wkładany przez rolników i ich rodziny w uprawę roli, a także pielęgnowanie pięknej tradycji.