• Apis
  • 21.05.2012
Pielgrzymka dzieci I-o komunijnych odbyła się do Wadowic i Łagiewnik. W tym roku wybraliśmy te miejsca, ponieważ są one mocno związane z Bł. Janem Pawłem II. Przez ich odwiedzenie chcieliśmy jeszcze raz Bogu podziękować za wyniesienie Go do grona błogosławionych.

W Wadowicach bł. Jan Paweł II – Karol Wojtyła się urodził, wychowywał, wzrastał, chodził do szkoły podstawowej i gimnazjum. Tutaj przeżył całe swoje lata dziecięce i młodzieńcze. Tutaj stawiał pierwsze kroki w służbie kościoła jako ministrant. Łagiewniki bł. Jan Paweł II jako młodzieniec często je odwiedzał. Ponadto stał się wielkim orędownikiem miłosierdzia Bożego i s. Faustyny. To Jan Paweł II powierzył cały świat Miłosierdziu Bożemu.

Na pielgrzymkę wyruszyliśmy wcześnie rano. Do Wadowic przybyliśmy o koło godziny 11. 00. Najpierw udaliśmy się do Bazylik Mniejszej, w której Bł. Jan Paweł II był ochrzczony. Przy chrzcielnicy odprawiliśmy krótkie dziękczynne nabożeństwo za dar życia, za chrzest św., kapłaństwo i jego posługę papieską, a przed wszystkim za jego święte życie. Po tym nabożeństwie zwiedzaliśmy bazylikę i udaliśmy się muzeum Jana Pawła II. Oczywiście, po tych duchowych przeżyciach udaliśmy się na wadowickie kremówki.

Kolejnym etapem naszej pielgrzymki dziękczynnej były Łagiewniki. W godzinach popołudniowych przybyliśmy do Łagiewnik. Najpierw mieliśmy spotkanie z siostrą w sali papieskiej, w której siostra opowiadała o życiu s. Faustyny i o miłosierdziu Bożym. Prelekcja była bardzo interesująca. Po niej w oczekiwaniu na mszę św. udaliśmy się na wieżę widokową przy Bazylice Miłosierdzia Bożego. Mieliśmy okazję zobaczyć część Krakowa z Góry, jakby z lotu ptaka.

O godz. 16.00 odprawiliśmy mszę św. w Bazylice. Podczas niej dziękowaliśmy za Eucharystię, pierwszą komunię, za pierwsze spotkanie z Panem Jezusem, bo wszytko co dzieje się w życiu jest po raz pierwszy. Również Karol Wojtyła po raz pierwszy w Wadowicach przyjął sakrament pokuty i komunię św. Po Eucharystii, czyli dziękczynieniu, udaliśmy się do domu, zmęczeni, ale bardzo radośni, bo Jezus gości w naszych sercach w swoim Ciele i Krwi.