• 01.11.2021
Uroczystość Wszystkich ŚwiętychW tym dniu obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. „Dzień ten ma przypominać o tym, że każdy wierny ma powołanie do świętości i że po śmierci może osiągnąć zbawienie – podkreślił ksiądz proboszcz podczas kazania. W dalszej części swoich rozważań wyjaśnił, że uroczystość Wszystkich Świętych różni się zasadniczo od obchodzonego 2 listopada Dnia Zadusznego, kiedy wspominamy wszystkich naszych bliskich zmarłych.

- W Polsce w świadomości wielu ludzi te dwa święta nałożyły się na siebie. Zamiast o uroczystości Wszystkich Świętych mówi się o święcie zmarłych, co jest błędem. 1 listopada uwaga jest skierowana na świętych, którzy przebywają w niebie. Natomiast następnego dnia myślimy o duszach przebywających w czyśćcu.

Po mszy św. w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 13.00 udaliśmy się na cmentarz, aby modlić się za naszych zmarłych poleconych wypominkach.