• 05.02.2022
Poświęcenia chleba i wody ku czci św. AgatyPierwszy tydzień lutego obfitował w Kościele w różne sakramentalia. Sakramentalia to ustanowione przez Kościół znaki, które służą uświęcaniu naszej codzienności. Są niejako „przedłużeniem” sakramentów, w których przyjmujemy Bożą łaskę.

W środę - 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego – błogosławiliśmy gromnice; dzień później - w czwartek - udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika; z kolei w sobotę, 5 lutego miało miejsce poświęcenia chleba i wody ku czci św. Agaty.

Po każdej mszy św. w Wierzbniku o godz. 08.00 i w Jankowicach o godz. 17.00 ks. proboszcz poświęcił chleb i wodę. W Wierzbniku po poświęceniu ks. podzielił się poświęconym chlebem z wiernymi, którzy nie przynieśli ze sobą chleba.