• 12.05.2022
Narodowa pielgrzymka ku czci Jezusa Chrystusa Króla PolskiW piątek 12 maja dotarła do naszego kościoła parafialnego w Wierzbniku Narodowa pielgrzymka ku czci Jezusa Chrystusa Króla Polski. Wyruszyła z Jasnej Góry w Częstochowie. Wędruje wzdłuż polskich granic z obrazem Jezusa Chrystusa Króla Polski. Odwiedza miasta, wioski, domy i rodziny w intencji intronizacji Chrystusa Króla Polski.

Kilku osobowa grupa pielgrzymów uczestniczyła w naszej wieczornej mszy św. Pod koniec eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz odmówił modlitwę poświecenia narodu Polskiego Chrystusowi Królowi Wszechświata. Po skończonej mszy św. uczestnicy pielgrzymki podzielili się świadectwem wiary:

- Chcemy, żeby prawo Jezusa Chrystusa było w Polsce stanowione, czyli żeby prawo ludzkie opierało się o prawo Boże. Ważna jest ochrona życia i godziwe życie. Pragniemy, by Pan Jezus rządził w Polsce, żeby było przełożenie prawa Bożego, żebyśmy byli gospodarzami we własnym kraju – przekonywał jeden z uczestników pielgrzymki.

- Obraz został ufundowany przez Polonię amerykańską, m.in. przez górali pracujących w Chicago. Z miłości do Polski i do Boga postanowili ufundować coś trwałego. Obraz na początku podarowany został oo. Paulinom na Jasną Górę. Nie wiedzieli co z nim zrobić i trzymali go w magazynie. Po 9 latach oddali go abp. Andrzejowi Dziędze do jego diecezji pod Szczecinem. Ten w miejscowości Chojna utworzył Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa i Chrystusa Króla – mówił dorosłym mężczyzna, który przybył z Austrii, aby uczestniczyć w tej pielgrzymce narodowej. Po spotkaniu z pielgrzymami zrobiono sobie zdjęcia z obrazem Jezusa Chrystusa Króla Polski.

Na drugi dzień pielgrzymka opuściła naszą parafię i udała się w kierunku Brzegu.