• 10.06.2012
10 czerwca 2012 r. o godz. 11.30 w naszym kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła w Wierzbniku odbyła się Msza Święta prymicyjna ks. Michała Storty. Przy ołtarzu zgromadziło się wielu księży: o. franciszkanie, księża z dekanatu grodkowskiego i księża pochodzących z naszej parafii, rodzina i goście zaproszeni. Homilię wygłosił ojciec franciszkanin z Legnicy.

Uroczystą Mszę Świętą prymicyjną poprzedziło błogosławieństwo rodziców oraz procesja, która wyruszyła z domu Księdza Prymicjanta. Po przybyciu, w drzwiach kościoła, w imieniu parafii — ks. prymicjanta przywitała Małgorzata Grochalska i zaprosiła do odprawienia mszy prymicyjnej.

Na początku mszy świętej ks. proboszcz przywitał rodzinę ks. prymicjanta oraz wszystkich gości, a przede wszystkim ks. prymicjanta. Witając go życzył mu, aby przez całe życie potrafił powtarzać słowa ze święceń „Chcę z Bożą pomocą”: „Dlatego życzymy ci – mówił ks. proboszcz - abyś codziennie, gdy będziesz rozpoczynał swój dzień potrafił powtarzać „Tak Panie z Twoją Bożą pomocą chcę całkowicie tobie służyć”. O ten dar służebności dla ciebie chcemy się dzisiaj modlić.”

Po tych słowach rozpoczął sprawowanie swojej pierwszej Mszy św. Całą oprawę muzyczną przygotowała nasza schola wraz orkiestrą. Po komunii świętej delegacje z Wierzbnika i z Jankowic złożyły księdzu prymicjantowi życzenia i swoje prezenty. Po nich Ksiądz Prymicjant podziękował wszystkim za wspieranie go na drodze przygotowania do kapłaństwa, oraz udzielił obecnym prymicyjnego błogosławieństwa. Z błogosławieństwem tym związany jest przywilej zyskania odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub kogoś bliskiego zmarłego po odmówieniu specjalnych modlitw. Każdy kto przyjął błogosławieństwo prymicyjne otrzymał pamiątkowy prymicyjny obrazek.

Życzymy o. Michałowi opieki Bożej i otwartości na słowo Boże, które by go umacniało w walce na froncie, o którym mówi w czasie święceń o Zachariasz. Oby zawsze z tej walki wychodził zwycięski.

Więcej zdjęć z uroczystości w naszej Galerii