• 19.06.2012
19 czerwca dzieci z Jankowic Wielkich i z Wierzbnika wyjechały na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Prudniku —Lesie, gdzie przebywał podczas internowania ks. Kardynał Stefan Wyszyński.

Pielgrzymka była dopełnieniem kilku spotkań na temat Prymasa Tysiąclecia.

Po przyjeździe w kościele św. Józefa została odprawiona msza św. o rychły proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podczas mszy św. ojciec franciszkanin opowiedział historię pobytu ks. Kardynała w Prudniku. Po mszy św. zwiedziliśmy jego celę.

Następnie udaliśmy się do miejscowego franciszkańskiego sklepiku, gdzie dzieci zakupiły sobie pamiątki z pobytu. Później przeszliśmy do Groty Maryjnej. Tutaj u stóp groty zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Następnie udaliśmy się na teren przed sanktuarium, gdzie zorganizowaliśmy sobie ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Po wspaniałej zabawie pieczenia kiełbasy zostały przeprowadzone biegi między klasami oraz biegi mieszane między chłopcami i dziewczętami. Po zawodach wróciliśmy do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi.

Więcej zdjęć z pielgrzymki w naszej Galerii