Dzień ZadusznyDrukuj

• 02.11.2021
  • 54 Czytań
Dzień ZadusznyW dzień zadusznych odbyło się kolejne nabożeństwo za zmarłych poleconych w wypominkach - w Jankowicach Wielkich po mszy św. o godz. 11.00, a w Wierzbniku o godz. 13.00.

Uroczystość Wszystkich ŚwiętychDrukuj

• 01.11.2021
  • 47 Czytań
Uroczystość Wszystkich ŚwiętychW tym dniu obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. „Dzień ten ma przypominać o tym, że każdy wierny ma powołanie do świętości i że po śmierci może osiągnąć zbawienie – podkreślił ksiądz proboszcz podczas kazania. W dalszej części swoich rozważań wyjaśnił, że uroczystość Wszystkich Świętych różni się zasadniczo od obchodzonego 2 listopada Dnia Zadusznego, kiedy wspominamy wszystkich naszych bliskich zmarłych.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.10.2021
  • 43 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach świętych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Michała, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

Wieczna adoracjaDrukuj

• 26.10.2021
  • 46 Czytań
Wieczna adoracjaO godz. 14.00 odbyła się Wieczna Adoracja w kościele parafialnym w Wierzbniku. Zakończyła się nabożeństwem i mszą św. o godz. 17.00.

Tydzień MisyjnyDrukuj

• 24.10.2021
  • 37 Czytań
Tydzień MisyjnyW przedostatnią niedzielę października – w tym roku - było to 24 października - obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

Niezwykli GościeDrukuj

• 17.10.2021
  • 54 Czytań
Niezwykli GościeNa sumie gościliśmy w Wierzbniku gości z Portugalii: ks. Zbigniewa Gielczowskiego i ks. Wiktora wraz z jego parafianami. Obaj koncelebrowali mszę św. z księdzem proboszczem.

Ostatnie spotkanie fatimskieDrukuj

• 13.10.2021
  • 61 Czytań
Ostatnie spotkanie fatimskieW tym dniu spotkaliśmy się na kolejnym, ostatnim już w tym roku, Nabożeństwie Fatimskim w naszej parafii. Rozpoczęliśmy je Mszą św. o godz. 18:00, a po niej rozważyliśmy Tajemnice Światła w modlitwie różańcowej. Na koniec wyruszyliśmy procesją dookoła kościoła, po której, jak co miesiąc, wyśpiewaliśmy kilka pieśni maryjnych.

XXI dzień PapieskiDrukuj

• 10.10.2021
  • 52 Czytań
XXI dzień PapieskiW niedzielę 10 października 2021 r. przypadał XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecało hasło “Nie lękajcie się!”

IV nabożeństwo do św. Józefa.Drukuj

• 06.10.2021
  • 62 Czytań
IV nabożeństwo do św. Józefa.W I środę miesiąca odprawiliśmy po wieczornej mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku nabożeństwo ku czci św. Józefa. Temat czwartego spotkania: PRZECZYSTE SERCE ŚW. JÓZEFA – OZDOBA ŻYCIA RODZINNEGO.

Maryja Matką RóżańcowąDrukuj

• 02.10.2021
  • 53 Czytań
Maryja Matką RóżańcowąO godz. 20.00 w kościele parafialnym - w I sobotę miesiąca – odbyło się kolejne nocne czuwanie. Nieszporami uczciliśmy Matkę Bożą Różańcową, która w sposób szczególny króluje w tym miesiącu, o czym świadczą dwie daty: 7 październik święto Matki Bożej Różańcowej oraz 13 październik zakończenie objawień w Fatimie.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny