deutsch polski
29-31.05.2019 Dni krzyżowe
Dodane 29.05.2019 - 20 czytań - printer
29-31.05.2019 Dni krzyżoweW poniedziałek, wtorek i środę przeżywaliśmy Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. W tych dniach modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagaliśmy o urodzaje, pamiętaliśmy o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosiliśmy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Pielgrzymka dziękczynna dzieci I komunijnych
Dodane 27.05.2019 - 29 czytań - printer
Pielgrzymka dziękczynna dzieci I komunijnychDzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do komunii św., zgodnie z tradycją, wyjechały na pielgrzymkę dziękczynną. Tym razem celem był kościół św. Rity w Głębinowie. Św. Rita jest patronką trudnych spraw, chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych, matek. Może uczyć miłości do Boga, a przede wszystkim umiejętności przebaczenia.

Rocznica I Komunii św. w Jankowicach Wielkich
Dodane 26.05.2019 - 32 czytań - printer
Rocznica I Komunii św. w Jankowicach WielkichW VI niedzielę wielkanocną dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej z Jankowic Wielkich obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św. Mszy św. o godz. 09.45 przewodniczył ks. Proboszcz.

Dzień Matki
Dodane 26.05.2019 - 27 czytań - printer
Dzień MatkiW tym dniu zostały zaproszone matki na msze św. z okazji ich święta. Podczas mszy św. ks. wygłosił okolicznościowe kazanie. W swoim słowie ukazał historię tworzenia się święta Dnia Matki. Po skończonej mszy św. złożył każdej matce słodki prezent i życzył wiele uśmiechu na co dzień oraz zadowolenia z bycia matką.

Rocznica I Komunii św. w Wierzbniku
Dodane 19.05.2019 - 27 czytań - printer
Rocznica I Komunii św. w WierzbnikuO godz. 09.oo w kościele parafialnym w Wierzbniku dzieci z klasy IV obchodziły rocznicę swojej I Komunii św.. Podczas mszy św. dzieci podziękowały za dar Eucharystii.

I komunia w Jankowicach Wielkich
Dodane 19.05.2019 - 32 czytań - printer
I komunia w Jankowicach WielkichW dniu dzisiejszym o godz. 11.00 w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich odbyła się I Komunia św. Do stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpiło czworo dzieci:

Cała liturgia została przygotowana przez rodziców dzieci komunijnych.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.05.2019 - 25 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW poniedziałek, 13 maja 2019 r. rozpoczęliśmy w kościele parafialnym w Wierzbniku nabożeństwa fatimskie.

Pierwsze spotkanie fatimskie rozpoczęliśmy o godz. 18.00 mszą św. W homilii ks. proboszcz przywołał postać św. Jana Pawła II. przytaczając fakty z życia naszego Papieża. Uświadomił wszystkim zebranym, że św. Jan Paweł II był i jest papieżem fatimskim.
Pierwsza Komunia św.
Dodane 12.05.2019 - 38 czytań - printer
Pierwsza Komunia św.W dniu 12 maja 2019r. w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Siedmioro dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca:

Gratulujemy Rodzicom i Dzieciom, które tego dnia po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc i życzymy wielu łask Bożych oraz daru wierności Panu Jezusowi na każdy dzień życia.
Dodane 08.05.2019 - 66 czytań - printer
Bierzmowanie08 maja, w środę po południu w parafii św. Michała Archanioła w Grodkowie młodzież naszego dekanatu przyjęła sakrament bierzmowania. Ogółem przystąpiło 110 młodych ludzi. Pośród nich trzynaścioro z naszej parafii.

Sakramentu udzielił bp Andrzej Czaja. Młodzieży życzymy pięknego życia w Duchu Świętym.

Nocne czuwanie
Dodane 04.05.2019 - 54 czytań - printer
Nocne czuwanieW I sobotę miesiąca – w kościele parafialnym – w Wierzbniku rozpoczęliśmy tegoroczne nocne czuwania. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęło o godzinie 20.00 nieszporami maryjnymi.

Po nich nabożeństwo przyjęło charakter nabożeństw 5 pierwszych sobót miesiąca, do których zachęcała Matka Boża objawiająca się w Fatimie. Wszystko zakończyło się o północy mszą św.

Św. Florian patron strażaków
Dodane 04.05.2019 - 53 czytań - printer
Św. Florian patron strażaków4 maja br. z racji wspomnienia św. Floriana patrona strażaków w kościele filialnym p.w. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny o godz. 17.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji strażaków. Natomiast w Wierzbniku strażacy uczcili swojego patrona w niedzielę – 05.05.2019 - na sumie o godz. 11.00.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker