Chrystus światłością świataDrukuj

• 02.02.2022
  • 36 Czytań
Chrystus światłością świataW środę, 2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Był to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu były odprawione o godz. 16.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 17.00 w Wierzbniku.

Anielski śpiewDrukuj

• 02.02.2022
  • 28 Czytań
Anielski śpiewNa zakończenie okresu bożonarodzeniowego nasza schola parafialna wystąpiła w Pogorzeli w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed rozpoczęciem koncertu, witając małych artystów ks. proboszcz Aleksander Drożdż powiedział, że „św. Mikołaj miał na głowie czapkę czerwoną, natomiast patrząc na was z białymi czapkami to nasuwa mi się myśl, że za chwilę będzie anielski śpiew”.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.01.2022
  • 28 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach świętych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Michała, aby uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, parafię, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Kolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichDrukuj

• 28.01.2022
  • 32 Czytań
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichKolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichW ostatni piątek stycznia odbyła się kolęda, czyli wizyta duszpasterska księdza w przedszkolu w Jankowicach Wielkich.

We wspólnej modlitwie wzięły udział dzieci, pracownicy oraz nauczycielka Paulina Nowosielska.

III Niedziela słowa BożegoDrukuj

• 23.01.2022
  • 26 Czytań
III Niedziela słowa BożegoZ ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku obchodziliśmy ją 23 stycznia.

Dzień Słowa Bożego ma nas na nowo zachęcić do odkrywania wartości słowa Bożego w naszym życiu mówił ksiądz proboszcz w słowie wstępnym do mszy św.

Artyści na medalDrukuj

• 16.01.2022
  • 35 Czytań
Artyści na medalW II niedzielę zwykłą w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich odbył się koncert kolęd i pastorałek wykonaniu naszej scholi parafialnej. Koncert prowadziła pani Brygida Roter opiekunka zespołu dziecięcego.

Wszyscy artyści spisali się na medal. Wydarzenie dla dzieci stało się wielkim przeżyciem.

Odnowienie przyrzeczeń i koncert kolędDrukuj

• 09.01.2022
  • 31 Czytań
Odnowienie przyrzeczeń i koncert kolędZ okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego ks. proboszcz zachęcił wszystkich wiernych, aby przynieśli świece, by wspólnie podczas uroczystości odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
Po kazaniu wszyscy na stojąco dziękując za sakrament Chrztu Świętego, wyrzekli się zła i wyznali wiarę.

Dom Pokoju w BetlejemDrukuj

• 06.01.2022
  • 27 Czytań
Dom Pokoju w BetlejemUroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii obchodzona jest przez Kościół katolicki 6 stycznia. W polskiej tradycji nazywana jest świętem Trzech Króli. Dla naszej parafii to też szczególny dzień poświęcony „Domu Pokoju w Betlejem”. Co roku w tym dniu wysyłaliśmy kolędników do naszych rodzin z tajemnicą narodzin Chrystusa

Nabożeństwo noworoczneDrukuj

• 01.01.2022
  • 40 Czytań
Nabożeństwo noworoczneW nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2022 w naszym kościele parafialnym odbyło się tradycyjnie nabożeństwo, podczas którego oddawaliśmy Bogu chwałę i zanosiliśmy dziękczynne modlitwy za miniony kolejny rok, który pozwolił nam przeżyć

Dzień ZadusznyDrukuj

• 02.11.2021
  • 110 Czytań
Dzień ZadusznyW dzień zadusznych odbyło się kolejne nabożeństwo za zmarłych poleconych w wypominkach - w Jankowicach Wielkich po mszy św. o godz. 11.00, a w Wierzbniku o godz. 13.00.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny