Miedzynarodowy Dzień PokojuDrukuj

• 01.01.2021
  • 30 Czytań
Miedzynarodowy  Dzień PokojuNOWY ROK i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to szczególny dzień modlitw o pokój na świecie. Kultura troskliwości jest uprzywilejowaną drogą budowania pokoju we współczesnym świecie – wskazał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Pokoju.

Cały pierwszy dzień roku 2021 był zatem wielkim wołaniem o pokój, ustąpienie pandemii i o powrót do normalności.

Nowa strona internetowaDrukuj

• 01.11.2020
  • 186 Czytań
Nowa strona internetowaW dniu dzisiejszym serwis internetowy naszej parafii przeszedł gruntowne przeobrażenie. Poza zmianą szaty graficznej został przede wszystkim dostosowany do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Niektóre elementy strony musiały więc ulec zmianie aby ten wymóg spełnić. Starałem się jednak, aby nowy układ był podobny do tego, do którego wszyscy się już przyzwyczaili. Mam nadzieję, że strona nadal będzie dobrze pełnić swoją rolę w społeczności parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Wierzbniku.

Promocja Wierzbnika i Jankowic w Programie Rozwoju Obszarów WiejskichDrukuj

• 04.10.2020
  • 206 Czytań
Promocja Wierzbnika i Jankowic w Programie Rozwoju Obszarów WiejskichStowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” informuje, że w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2020-2021, jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pn.: Zechcesz tu zostać. Celem operacji jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” poprzez produkcję i udostępnienie filmu pn. "Zechcesz tu zostać".

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.09.2020
  • 74 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach: wieczornych w Wierzbniku o godz. 18.00 i wieczornej w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne Misje Święte. Ponadto prosiliśmy Go, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

Nabożeństwo za zmarłychDrukuj

• 21.09.2020
  • 71 Czytań
Na drugi dzień po odpuście udaliśmy się na cmentarz, aby złączyć się z wiernymi, którzy podobnie jak my za życia oddawali cześć św. Michałowi Archaniołowi. Wyrazem naszej jedności był różaniec na cmentarzach w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku po wieczornych mszach św.

Odpust parafialnyDrukuj

• 20.09.2020
  • 76 Czytań
Odpust parafialny20 września odbył się odpust ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszego kościoła i parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Henryk Kałuża. W uroczystości wzięli udział księża z naszego dekanatu. Po mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna.

Misje parafialneDrukuj

• 13.09.2020
  • 48 Czytań
Misje parafialneW dniach od 13-20 września odbyły się w naszej wspólnocie Misje parafialne. Ich celem było umocnienie i odnowienie wiary. Nasza wspólnota parafialna przeżywała ten święty czas pod hasłem: „Rodziną Bożą jesteśmy”. Na zaproszenie proboszcza poprowadził je o. Henryk Kałuża, który przez cały tydzień głosił wiernym nauki dotyczące życia rodzinnego i małżeńskiego.

Nie traktujmy krzyża wyłącznie jako symboluDrukuj

• 12.09.2020
  • 58 Czytań
Nie traktujmy krzyża wyłącznie jako symboluW tym roku z powodu pandemii na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża udała się nie wielka grupka wiernych z naszej Parafii.

Po przybyciu na miejsce uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Natomiast wieczorem uczestniczyli w nabożeństwie światła. Przewodniczyli jej biskupi: ordynariusz gliwicki Jan Kopiec i jego emerytowany poprzednik Jan Wieczorek oraz biskup opolski Andrzej Czaja i jego biskup pomocniczy Paweł Stobrawa.

Święto dziękczynieniaDrukuj

• 06.09.2020
  • 126 Czytań
Święto dziękczynieniaW pierwszą niedzielę września przeżywaliśmy święto dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczyste msze dziękczynne za plony były sprawowane w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. W swoim kazaniu zachęcał do dzielenia się chlebem i Bożymi darami. „Brat Albert Chmielowski, mówił, że "człowiek powinien być dobry jak chleb", to znaczy powinien się dzielić chlebem i dzielić się sobą”. - mówił

Nocne czuwanieDrukuj

• 05.09.2020
  • 80 Czytań
Nocne czuwanieW I sobotę września w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyło się kolejne nocne czuwanie modlitewne w intencji dziękczynienia za święty dzień, jakim jest niedziela. Jednocześnie modlitwą wynagradzając Jezusowi i Maryi za niewdzięczność i bezczeszczenie świętości tego dnia.

Nasze czuwanie modlitewne rozpoczęliśmy o godz. 20.30 - nieszporami maryjnymi. Po nich oddaliśmy cześć i uwielbienie Matce Jezusa poprzez wezwania do Matki Najświętszej.
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny