Zbiórka na rzecz DOMU POKOJU w BetlejemDrukuj

• 04.04.2021
  • 69 Czytań
Zbiórka na rzecz DOMU POKOJU w BetlejemZe względu na obostrzenia sanitarne w tym roku po raz pierwszy w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich o godz. 07.00 odbyła się procesja rezurekcyjna.

Uroczyste nieszpory ze ZmartwychwstaniaDrukuj

• 04.04.2021
  • 68 Czytań
Uroczyste nieszpory ze ZmartwychwstaniaO godz. 15.00 w kościele parafialnym odbyły się uroczyste nieszpory. Po błogosławieństwie sakramentalnym każdy uczestnik otrzymał drobny prezent: jajko albo zajączka czekoladowego.

TRIDUUM PASCHALNE - Wielka SobotaDrukuj

• 03.04.2021
  • 60 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielka SobotaWielką Sobotę trwaliśmy na modlitwie przy Bożym Grobie oczekując Jego Zmartwychwstania.

"Credo" VII -..w ciała zmartwychwstanie….Drukuj

• 02.04.2021
  • 43 Czytań
"Credo" VII -..w ciała zmartwychwstanie….W ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszamy na ostatni z serii siedmiu wykładów z cyklu "Credo". Prelekcję prezentuje ks. dr hab. Krystian Kałuża, prof. UO - Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych UO

TRIDUUM PASCHALNE - Wielki PiątekDrukuj

• 02.04.2021
  • 60 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielki PiątekTego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawowaliśmy Eucharystii. Ze względu na pandemię Liturgie wielkopiątkowe podobnie, jak wczoraj mieliśmy dwie. W Jankowicach Wielkich o godz. 16.30. W Wierzbniku o godz. 18.00. Na tę liturgię składały się: Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św.

TRIDUUM PASCHALNE - Wielki CzwartekDrukuj

• 01.04.2021
  • 53 Czytań
TRIDUUM PASCHALNE - Wielki CzwartekW Wielki Czwartek ze względu na obostrzenia były odprawione dwie msze św., aby zmniejszyć liczbę wiernych na jednej mszy św. Pierwsza msza św. o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.03.2021
  • 51 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach świętych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Michała, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

Niedziela PalmowaDrukuj

• 28.03.2021
  • 48 Czytań
Niedziela PalmowaW dzisiejszym dniu rozpoczęliśmy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

W niedzielę palmową gościliśmy w naszej parafii o. Henryka Kałuża, który na wszystkich mszach wygłosił okolicznościowe kazania.

"Credo" VI – O kościeleDrukuj

• 26.03.2021
  • 35 Czytań
"Credo" VI – O kościeleW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszamy na szósty wykład z cyklu "Credo". Prelekcję o Kościele prezentuje ks. bp dr hab. Andrzej Czaja, Wielki Kanclerz WT UO.

Zakończenie rekolekcjiDrukuj

• 25.03.2021
  • 53 Czytań
Zakończenie rekolekcjiW Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w czasie wieczornej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Wierzbniku miał miejsce akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Był to owoc 33 dniowych rekolekcji przygotowujących do tego aktu oddania, trwających w naszej parafii od … lutego do 24 marca.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny