deutsch polski
Nabożeństwo Fatimskie
Dodane 13.07.2019 - 75 czytań - printer
Nabożeństwo Fatimskie13 lipca, w sobotni poranek o godz. 08:00 parafianie z Wierzbnika zgromadzili się na trzecim już w tym roku nabożeństwie fatimskim. Tym razem kościół wypełnił się liczniej niż ostatnio. Figura Matki Bożej w znaku Fatimskim stojąca w prezbiterium jaśniała szczególnym światłem zapraszając do wspólnej modlitwy,

Nocne czuwanie
Dodane 06.07.2019 - 63 czytań - printer
Nocne czuwanieMinął już miesiąc od ostatniego czuwania. Znów mogliśmy się spotkać z Maryją w naszym wieczerniku, aby wypełnić wolę Jezusa odnośnie nabożeństw V pierwszych sobót. Było to już trzecie nabożeństwo.

Spotkanie z ks. Januszem Iwańczuk
Dodane 28.06.2019 - 70 czytań - printer
Spotkanie z ks. Januszem IwańczukW Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa gościliśmy w naszej Parafii ks. Janusza Iwańczuk, który jest moderatorem Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów "Oremus". W czasie mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku wygłosił kazanie okolicznościowe., którym poruszył problem modlitwy za kapłanów. Po mszy św. w Jankowicach Wielkich na Sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej odbyło się spotkanie z Apostolatem Margaretek.

20-27.06.2019 Oktawa Bożego Ciała
Dodane 21.06.2019 - 76 czytań - printer
20-27.06.2019 Oktawa Bożego CiałaPodczas oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wokół naszych kościołów w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała było dla nas szczególnym czasem łaski, tak jakby Jezus we własnej Osobie spacerował naszymi ulicami lub wokół kościoła.

Boże Ciało
Dodane 20.06.2019 - 92 czytań - printer
Boże CiałoW czwartek 20 czerwca br, przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało.

W tym dniu msze św. były odprawione w Wierzbniku o godz. 07.00 i 09.30 oraz w Jankowicach W. o godz.08.00.
Dodane 19.06.2019 - 84 czytań - printer
Zakończenie roku szkolnegoTradycyjnie w ostatni dzień nauki, który w tym roku przypadł w środę 19 czerwca, dzieci z naszej szkoły w Jankowicach Wielkich oraz wszyscy pracownicy placówki oświatowej spotkali się o godz.08.00 na Eucharystii w kościele filialnym p/w Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Cała społeczność szkolna oraz rodzice i absolwenci szkoły dziękowali Panu Bogu za mijający rok szkolny i prosili o bezpieczny i dobry wypoczynek w czasie wakacji.
Urodziny ks. proboszcza
Dodane 15.06.2019 - 97 czytań - printer
Urodziny ks. proboszczaZ przeżytych sześćdziesięciu lat ks. proboszcza - to XXXV lat spędzonych w kapłańskiej służbie Bogu i ludziom oraz XXVIII lat służby w naszej parafii.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.06.2019 - 75 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW czwartek 13 czerwca 2019 roku odbyło się kolejne tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie. W Jankowicach Wielkich o godz.17.00 rozpoczęliśmy je różańcem, po którym została odprawiona msza św. Natomiast w Wierzbniku, rozpoczęliśmy je mszą św., następnie rozważaliśmy tajemnice różańcowe, a na koniec wyruszyliśmy w procesji dookoła kościoła. Po powrocie do świątyni ks. proboszcz zawierzył całą parafię Matce Bożej Fatimskiej. W homilii ksiądz przedstawił historię błogosławionego Franciszka - jednego z wizjonerów.
09-10.06.2019 Siostra Szymona z Domu Pokoju w Betlejem
Dodane 09.06.2019 - 71 czytań - printer
09-10.06.2019 Siostra Szymona z Domu Pokoju w BetlejemPrzez dwa dni w naszej parafii gościliśmy szczególnego gościa - Siostrę Szczepanę z Domu Pokoju w Betlejem. Przybyła do nas, aby wyrazić wdzięczność za dotychczasowe finansowe wsparcie ich działalności. W tym roku mija już X rocznica naszej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z Domu Pokoju. Akcja jest przeprowadzana od 1999 r. w` okresie Bożego Narodzenia. Dzieci naszej parafii kolędują po naszych rodzinach przedstawiając krótką scenkę z Bożego Narodzenia. Wszystkie zebrane podczas kolędowania ofiary są przekazywane do Sióstr Elżbietanek pracujących w Domu Pokoju.
Nocne czuwanie
Dodane 02.06.2019 - 44 czytań - printer
Nocne czuwanieW I sobotę miesiąca zgromadziliśmy na drugim nabożeństwie V pierwszych sobót miesiąca. Jak zwykle rozpoczęliśmy nieszporami maryjnymi. Następnie różaniec z rozważaniami, które pomagały nam lepiej zrozumieć treści i przesłanie poszczególnych tajemnic.

29-31.05.2019 Dni krzyżowe
Dodane 29.05.2019 - 65 czytań - printer
29-31.05.2019 Dni krzyżoweW poniedziałek, wtorek i środę przeżywaliśmy Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. W tych dniach modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagaliśmy o urodzaje, pamiętaliśmy o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód, prosiliśmy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker