deutsch polski
Poświęcenie owsa
Dodane 26.12.2019 - 45 czytań - printer
Poświęcenie owsa W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w dniu wspomnienia św. Szczepana podczas każdej mszy św. odbyło się poświęcenie owsa.

Uroczyste nieszpory
Dodane 25.12.2019 - 52 czytań - printer
Uroczyste nieszporyPo południu w kościele parafialnym odbyły się uroczyste nieszpory kolędowe. Podczas tego kolędowania pieśniami kolędowymi wyraziliśmy radość z Narodzenia Chrystusa. Na zakończenie nieszporów każdy uczestnik otrzymał od księdza proboszcza skromny prezent bożonarodzeniowy.

"Światło, które daje moc…"
Dodane 24.12.2019 - 47 czytań - printer
"Światło, które daje moc…"Na porannych mszy św. zakończyły się spotkania roratnie. Na końcu mszy św. ks. proboszcz przekazywał światło betlejemskie.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja organizowana przez skautów i harcerzy, w tym roku pod hasłem: „Światło, które daje moc…”.
Pasterka
Dodane 24.12.2019 - 45 czytań - printer
PasterkaOd uroczystego wniesienia figurki Dzieciątka Jezus do ołtarza i radosnego śpiewu „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęła się Pasterka celebrowana w naszym kościele parafialnym w Wierzbniku.

W czasie procesji wejścia ks. Proboszcz wniósł betlejemską figurkę Dzieciątka Jezus i złożył na ołtarzu.
Budowa szopek betlejemskich
Dodane 22.12.2019 - 57 czytań - printer
Budowa szopek betlejemskichRuszyła budowa stajenek. W Jankowicach odpowiedzialny za montaż był Mariusz Kościelniak. Natomiast w Wierzbniku za to dzieło zabrali się Wiesław i Regina Grochalscy, Adam Czeredrecki, a wszystkie prace prowadziła pani Teresa Basiura.

Spowiedź przedświąteczna
Dodane 20.12.2019 - 61 czytań - printer
Spowiedź przedświątecznaW tym dniu odbyła się spowiedź przedświąteczna. W Jankowicach Wielkich o godz. 16.00. Wierzbniku o godz. 17.30.

W posłudze pojednania służyli księża - z parafii Gnojna ks. proboszcz Wiesław Drygała, z parafii Kolnica ks. proboszcz Janusz Rył, z parafii Przylesie ks. proboszcz Dariusz Kurzawa i ks. Zbigniew Gielczowski pracujący w Portugalii oraz ks. proboszcz Czesław Kocoń.
Wyjazd do kina
Dodane 07.12.2019 - 60 czytań - printer
Wyjazd do kina07 grudnia dzieci, które uczestniczyły regularnie w nabożeństwach różańcowych wraz z ks. proboszczem udały się do kina Helios w Opolu na film "Młody renifer Alex".

Po filmie, w ramach czasu wolnego, spacerowaliśmy, rozmawialiśmy ze sobą, podziwialiśmy świąteczną dekorację na różnych stoiskach handlowych.

Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem
Dodane 06.12.2019 - 77 czytań - printer
Spotkanie dzieci ze św. MikołajemŚwięty Mikołaj przybył do naszej parafii 6 grudnia po wieczornej mszy św. w Wierzbniku. Dzieci czekały z niecierpliwością na szczególnego gościa. Gdy pojawił się św. Mikołaj dzieci zaczęły bić brawo. Spotkanie dostarczyło wielu pozytywnych emocji: zarówno najmłodszym, jak i tym troszeczkę starszym. Dziękujemy za wspaniałe prezenty i wielkie uśmiechy, które św. Mikołaj pozostawił na naszych twarzach!
Modlitwa o świętość kapłanów
Dodane 01.12.2019 - 56 czytań - printer
Modlitwa o świętość kapłanówW pierwszą niedzielę adwentu - przed mszą św. w Wierzbniku - od godz. 07.30 do godz. 08.00 odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się modlitwą o świętość kapłanów.

Bądźmy wierni Eucharystii
Dodane 30.11.2019 - 65 czytań - printer
Bądźmy wierni EucharystiiW I niedzielę adwentu rozpoczęliśmy nowy trzyletni program duszpasterski „Bądźmy wierni Eucharystii”. Związku z tym programem ksiądz proboszcz wprowadził do naszego duszpasterstwa parafialnego, co miesięczną adorację Najświętszego Sakramentu. W Jankowicach Wielkich w I sobotę miesiąca przed wieczorną mszą św. Natomiast w Wierzbniku w I niedzielę miesiąca przed poranną mszą św. Adoracja ma nam pomóc na nowe i głębsze relację z Jezusem eucharystycznym.

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła
Dodane 29.11.2019 - 57 czytań - printer
Nabożeństwo do św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. zostało odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Przez wstawiennictwo naszego patrona dziękowaliśmy Bogu za wszelkie otrzymane łaski w minionym roku liturgicznym.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker