deutsch polski
Błogosławieństwo św. Błażeja
Napisane przez 03.02.2019 - 59 czytań - printer
Błogosławieństwo św. BłażejaPo każdej niedzielnej mszy św. ks. proboszcz Czesław Kocoń i ks. Eugeniusz Bojakowski emeryt z diecezji wrocławskiej udzielali Błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkiego zła.

Matki Boskiej Gromnicznej
Napisane przez 02.02.2019 - 54 czytań - printer
Matki Boskiej GromnicznejW święto Matki Boskiej gromnicznej zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Podczas mszy św. ks. proboszcz poświęcił świece i została odprawiona procesja z zapalonymi świecami wokół kościoła

Wyjazd do Ziemi Świętej
Napisane przez 30.01.2019 - 72 czytań - printer
Wyjazd do Ziemi ŚwiętejO godz.08.30 w kościele parafialnym została odprawiona msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po niej przy kliku stopniowym mrozie mała grupa skupiona pod szyldem naszej parafii wyruszyła autokarem z parkingu obok Kościoła w kierunku lotniska Katowice – Pyrzowice.

Po drodze jeszcze zostały zabrane dwie grupy parafialne; z parafii św. Józefa z Wrzosek koło Opola i z parafii św. Jacka z Opola.
Nabożeństwo św. Michała
Napisane przez 29.01.2019 - 58 czytań - printer
Nabożeństwo św. MichałaPo porannych mszach św. odbyło się nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwo modliliśmy się w intencji zbliżającej się pielgrzymki do Ziemi Świętej: o prawdziwe jej owoce i szczególne łaski dla naszych rodzin i całej naszej parafii.

Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach Wielkich
Napisane przez 27.01.2019 - 46 czytań - printer
Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach WielkichPo kolędzie duszpasterskiej ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do biura Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wierzbniku (25.01.2019) i w Jankowicach Wielkich (27.01.2019). Tam po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich pracowników spółdzielni pokropił wodą święcona wszystkie biura firmy.

Opłatek parafialny
Napisane przez 26.01.2019 - 60 czytań - printer
Opłatek parafialnyNa sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach Wielkich miał miejsce "Opłatek" dla naszej wspólnoty parafialnej połączony z zabawą karnawałową. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i złożeniem wzajemnych życzeń. Potem nastąpił czas na radosną wspólną zabawę. Całość zabawy poprowadził profesjonalny zespół muzyczny „Muzykanty”, który zadbał także o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sali.

Napisane przez 22.01.2019 - 39 czytań - printer
Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka obok Dnia Matki to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości ze strony swoich wnuków i prawnuków. 21 stycznia podczas każdej mszy św. ks. proboszcz modlił się w ich intencji. Przed końcowym błogosławieństwem mszy św. złożył naszym babciom i dziadkom życzenia i poczęstował słodkim prezentem.

Wieczór kolęd
Napisane przez 21.01.2019 - 63 czytań - printer
Wieczór kolędW minioną niedzielę, 20 stycznia 2019 roku, w kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się dziewiąty Wieczór Kolęd. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00. Proboszcz przywitał przybyłych gości i członków duetu Aposjonata. Zespół podziękował za przywitanie, a przede wszystkim za zaproszenie.

Jezus jest naszym Przyjacielem
Napisane przez 13.01.2019 - 51 czytań - printer
Jezus jest naszym PrzyjacielemNiedziela Chrztu Pańskiego zakończyła liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie była też wspomnieniem naszego chrztu. Dlatego podczas każdej mszy św. odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Zebrani wierni w czasie eucharystii osobiście odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Kolędnicy misyjni
Napisane przez 06.01.2019 - 69 czytań - printer
Kolędnicy misyjni6 stycznia na mszy świętej odbyło się błogosławieństwo złota, oraz kadzidła i kredy. Z racji obchodzonego Dnia Dzieła Misyjnego – przedstawiciele dzieci z naszej parafii, tworzący 4 grupy kolędnicze(po dwie grupy w każdej miejscowości), po uroczystym błogosławieństwie i rozesłaniu, które miało miejsce na sumie w Wierzbniku i w Jankowicach Wielkich, udali się do naszych domów z kolędą.

Nowy rok - Najlepiej iść przez życie z Matką
Napisane przez 01.01.2019 - 41 czytań - printer
Nowy rok - Najlepiej iść przez życie z MatkąNowy Rok ludzie witali na różne sposoby. W naszej parafii ks. proboszcz zaprosił do kościoła o północy wszystkich tych, którzy chcieli sylwestrową noc przeżyć nie tylko przy zabawie i szampanie, ale w modlitewnym skupieniu i ciszy. Krótkie modlitewne spotkanie odbyło się dokładnie o północy, gdy dzwony wybiły rozpoczęcie Nowego Roku 2019.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker