Rozpoczęcie roku szkolnegoDrukuj

• 01.09.2020
  • 90 Czytań
Rozpoczęcie roku szkolnegoPo kilku miesiącach nauki zdalnej z powodu epidemii koronawirusa Covid-19 i po wakacjach uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.

We wtorek, 1 września o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku ks. proboszcz sprawował Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.08.2020
  • 60 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach: porannej w Wierzbniku o godz. 08.00 i wieczornej w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00 odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa dziękowaliśmy Bogu za bezpieczne wakacje. Ponadto prosiliśmy Go, aby uchronił naszą parafię od epidemii.

Odnowienie Jasnogórskich ślubówDrukuj

• 26.08.2020
  • 87 Czytań
Odnowienie Jasnogórskich ślubów26 sierpnia, w dniu wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej zgromadzeni wierni w naszych kościołach podczas mszy św., celebrowanej przez ks. Aleksandra Drożdża- proboszcza parafii Pogorzela dziękowali Matce Bożej za opiekę nad Polską. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter.

I Rocznica Komunii śwDrukuj

• 23.08.2020
  • 115 Czytań
I Rocznica Komunii śwWażne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętują jej rocznicę. Obchodziliśmy ją w tym roku ze względu na panującą pandemię dopiero w XXI niedzielę zwykłą. Msza rocznicowa miała miejsce w Wierzbniku o godz. 11.00.

Pielgrzymka dziękczynnaDrukuj

• 18.08.2020
  • 84 Czytań
Pielgrzymka dziękczynnaRankiem 18 sierpnia sprzed kościoła w Wierzbniku wyruszyło pięć samochodów wiozących pielgrzymów – dzieci pierwszokomunijne z rodzicami - na Górę św. Anny oraz do parku Miniatur w Olszowej. Pierwszym celem pielgrzymów było sanktuarium franciszkańskie, czyli Bazylika Mniejsza na Górze św. Anny gdzie o godzinie 11.00 uczestniczyliśmy we mszy św. dziękczynnej za dar I Komunii św. Mszy św. przewodniczył o. Sebastian, który także wygłosił kazanie. W eucharystii koncelebrował ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Serce Jezusa – I komunia św.Drukuj

• 16.08.2020
  • 104 Czytań
Serce Jezusa – I komunia św.Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości komunijne w tym roku zostały przełożone na późniejsze terminy. W każdej parafii wygląda to inaczej. Proboszczowie postawili na terminy majowe i czerwcowe, ale pojawiły się również terminy sierpniowe i wrześniowe, a nawet przyszłoroczne.
W naszej parafii rodzice dzieci I komunijnych z Wierzbnika zadecydowali, że komunia odbędzie się 16 sierpnia. Do grupy z Wierzbnika dołączyło dwóch chłopców z Jankowic Wielkich. Natomiast rodzice pozostałej dwójki dzieci z filii postanowili, że ich pociechy przystąpią w przyszłym roku.

Odpust na filii - „Żyj tak, jak nam pokazała Matka Najświętsza”Drukuj

• 15.08.2020
  • 118 Czytań
Odpust na filii - „Żyj tak, jak nam pokazała Matka Najświętsza”Tradycyjnie, 15 sierpnia br., w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Msza odpustowa została odprawiona o godz. 12.00. W uroczystościach uczestniczył o. Jozafat - franciszkanin z Wrocławia. Przewodniczył mszy św. i wygłosił okolicznościowe kazanie.

Nabożeństwo fatimskie: Łucja – najważniejsza wizjonerkaDrukuj

• 13.08.2020
  • 144 Czytań
Nabożeństwo fatimskie: Łucja – najważniejsza wizjonerkaW czwartek, 13 sierpnia 2020 r. przeżywaliśmy kolejne nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się w intencji małżeństw i rodzin. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz. W homilii nawiązał do wizjonerki Łucji ukazując jej rolę w przesłaniu fatimskim. „Łucja jako dziecko, a potem jako nastolatka i młoda zakonnica – mówił kaznodzieja - zza krat Karmelu podejmowała wiele różnych działań, by ludzie lepiej poznali Maryję i Ją kochali. Nigdy nie ustała w swoich wysiłkach”.

Nocne czuwanieDrukuj

• 01.08.2020
  • 136 Czytań
Nocne czuwanieW I sobotę sierpnia o godz. 20.30 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Wierzbniku na kolejnym naszym nocnym czuwaniu. Nocne czuwanie – modlitwa wdzięczności za niedzielę, jako dzień rodziny i prośby, aby każda rodzina przeżywała ją jako dzień święty. Rozpoczęliśmy go nieszporami Maryjnymi, które zakończył Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Kolejny elementem czuwania była koronka „Jezu, Ty się tym zajmij”, którą prosiliśmy Boga, aby zajął się problemem pandemii w naszej ojczyźnie. Po niej powierzaliśmy wszystko, co jest związane z pandemią Matce Bożej odmawiając różaniec św. - część radosną. Modlitwę maryjną ks. proboszcz rozpoczął następującymi słowami: „Rozważając w radosnych tajemnicach różańca życie Najświętszej Rodziny z Nazaretu, prośmy o łaskę naśladowania tego wzoru przez nasze rodziny”.

Wyjazd na lodowisko TOROPOL do OpolaDrukuj

• 13.02.2020
  • 139 Czytań
Wyjazd  na lodowisko TOROPOL do OpolaW dniu 13.02.2020 r. został zorganizowany przez Parafię kolejny wyjazd na lodowisko TOROPOL do Opola. To sportowe spotkanie było zorganizowane dla dzieci, które najaktywniej uczestniczyły w roratach oraz dla tych, którzy uczestniczyli w akcji kolędników misyjnych.
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny