V wykład z cyklu CredoDrukuj

• 19.03.2021
  • 194 Czytań
V wykład z cyklu CredoW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszamy na piąty wykład z cyklu "Credo". Prelekcję o Duchu Świętym prezentuje ks. dr hab. Dariusz Klejnowski-Różycki, prof. UO.

Credo – IV - O powtórnym przyjściu ChrystusaDrukuj

• 12.03.2021
  • 192 Czytań
Credo – IV - O powtórnym przyjściu ChrystusaW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszam na czwarty wykład z cyklu "Credo". Prelekcję o powtórnym przyjściu Chrystusa prezentuje ks. dr hab. Rajmund Porada, prof. UO, Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk Teologicznych Uniwersytetu Opolskiego

Dzień KobietDrukuj

• 08.03.2021
  • 183 Czytań
Dzień KobietW poniedziałek, 8 marca, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia modlimy się na mszach św. wieczornych w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00 w intencji niewiast. W czasie tej modlitwy prosiliśmy Boga, aby wszędzie tam, gdzie żyją, były zaczynem dobra, piękna i troski o godność każdego człowieka.

„Credo” III - O Najświętszej Maryi PannieDrukuj

• 05.03.2021
  • 205 Czytań
„Credo” III - O Najświętszej Maryi PannieW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszam na trzeci wykład z cyklu "Credo". Prelekcję o Najświętszej Maryi Pannie prezentuje ks. prof. dr hab. Piotr Jaskóła

Niedziela Ad GentesDrukuj

• 28.02.2021
  • 190 Czytań
Niedziela Ad GentesW II niedzielę Wielkiego Postu obchodziliśmy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”.
W tym dniu nie tylko modliliśmy się w intencji misji, ale także wspieraliśmy finansowy misje poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

"Credo"II - O Panu Jezusie ChrystusiDrukuj

• 26.02.2021
  • 117 Czytań
"Credo"II - O Panu Jezusie ChrystusiW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszam na drugi wykład z cyklu "Credo". Artykuł o Panu Jezusie Chrystusie omawia ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser

Rekolekcje oddanie 33Drukuj

• 20.02.2021
  • 140 Czytań
Rekolekcje oddanie 33Dziś poranną mszy św. rozpoczęliśmy rekolekcje maryjne „Oddanie 33” Potrwają one do 25 marca, czyli Uroczystości Zwiastowania NMP. To 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję – 25 marca 2021 roku.

Akademia wiaryDrukuj

• 19.02.2021
  • 132 Czytań
Akademia wiaryWydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z partnerem medialnym – Radiem DOXA – zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę “Akademia Wiary” (#Akademia Wiary #Opolskie Forum Teologii), której tematem przewodnim będzie CREDO.

Droga Krzyżowa.Drukuj

• 19.02.2021
  • 138 Czytań
Droga Krzyżowa.Tradycyjne w piątki przez cały post będą odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św., a w Wierzbniku po wieczornej mszy św. Na pierwszym spotkaniu dzieci otrzymały małe książeczki - kontrolki, które będą okazją do poznania i zrozumienia, jak w kościele przygotowujemy się i obchodzimy Wielkanoc.

Środa PopielcowaDrukuj

• 17.02.2021
  • 165 Czytań
Środa PopielcowaW Środę Popielcową ze względu na obostrzenia sanitarne zostały wprowadzone dodatkowe msze św. w Jankowicach Wielkich o godz. 10.00, a w Wierzbniku o godz. 11.00.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny