Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i RafałaDrukuj

• 28.09.2021
  • 96 Czytań
Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i RafałaW liturgiczne wspomnienie św. Michała Archanioła nabożeństwo ku jego czci było jeszcze jedną okazją, aby podziękować Bogu za tak wspaniałego patrona parafii. Podziękowaliśmy Mu za wszystkie łaski otrzymane na przestrzeni rok.

Nabożeństwo za zmarłychDrukuj

• 19.09.2021
  • 96 Czytań
Nabożeństwo za zmarłychPo odpuście zostały odprawione nabożeństwa za zmarłych na naszych cmentarzach: w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku. Modlitwą naszą chcieliśmy objąć wszystkich wiernych, którzy kiedyś przed nami byli czcicielami naszego patrona św. Michała Archanioła.

Odpust ku czci św. Michała ArchaniołaDrukuj

• 18.09.2021
  • 121 Czytań
Odpust ku czci św. Michała Archanioła19 września przeżywaliśmy uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, patrona naszego kościoła i parafii. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i homilię wygłosił o. Dariusz Świda, który zwrócił szczególną uwagę na postać św. Michała Archanioła, który może być dla nas wzorem wierności, odwagi i poświęcenia dla Boga.

Rekolekcje przed parafialnym odpustemDrukuj

• 15.09.2021
  • 103 Czytań
Rekolekcje przed parafialnym odpustemWiara rodzi się ze słuchania, świadome uczestnictwo w eucharystii pogłębia naszą wiarę, wiara w Boga powinna być w centrum naszego życia. Słowa o. Dariusza Świda, który głosił kazania w naszej parafii w czasie rekolekcji przed odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła na pewno na długo zostaną w naszej pamięci, będąc owocem przemyśleń i refleksji nad sobą i swoim życiem.

Spotkanie fatimskieDrukuj

• 12.09.2021
  • 118 Czytań
Spotkanie fatimskie W poniedziałek, 13 września spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu fatimskim. Na filii w Jankowicach Wielkich rozpoczęliśmy go różańcem. Po nim była msza św. Kolejne spotkanie fatimskie na filii zakończył akt zawierzenia Matce Bożej.

Góra św. Anny – modlitwa o zdrowie duchowe naszych rodzinDrukuj

• 10.09.2021
  • 105 Czytań
Góra św. Anny – modlitwa o zdrowie duchowe naszych rodzinW drugą sobotę miesiąca, czyli 11 września niewielka grupa z naszej parafii wyruszyła na Górę św. Anny, aby uczestniczyć w obchodach kalwaryjskich Podwyższenia Krzyża Świętego. Rozpoczęły się one w środę procesją błagalną, a zakończyły się w niedzielę sumą odpustową.

Wspomnienie narodzenia NMP i nabożeństwo do św. JózefaDrukuj

• 07.09.2021
  • 85 Czytań
Wspomnienie narodzenia NMP i nabożeństwo do św. JózefaPodczas wieczornych mszy w Uroczystość Matki Bożej Siewnej ks. proboszcz poświęcił ziarna do siewu. Dawniej był zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu.

Dożynki - Święto PlonówDrukuj

• 04.09.2021
  • 120 Czytań
Dożynki - Święto PlonówW pierwszą niedzielę września odbyły się Dożynki Parafialne. Święto Plonów tradycyjnie rozpoczęło się dziękczynną Mszą świętą w kościołach na filii w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku – w kościele parafialnym - o godz. 11.00. W mszach św. przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. On też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Nocne czuwanie – modlitwa o ustąpienie pandemiiDrukuj

• 03.09.2021
  • 87 Czytań
Nocne czuwanie – modlitwa o ustąpienie pandemiiO godz. 20.30 w I sobotę września rozpoczęliśmy czuwanie modlitewne, które miało charakter nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Nowy rok szkolny – Nigdy nie powróci utracony czasDrukuj

• 31.08.2021
  • 109 Czytań
Nowy rok szkolny – Nigdy nie powróci utracony czasNowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy mszą św. o godz. 08.00 sprawowaną w intencji dzieci w Jankowicach Wielkich. W czasie kazania ksiądz Czesław Kocoń zachęcał dzieci do solidnej pracy. Aby nie zmarnowali czasu, który został im dany przez Boga.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny