"Credo"II - O Panu Jezusie ChrystusiDrukuj

• 26.02.2021
  • 123 Czytań
"Credo"II - O Panu Jezusie ChrystusiW ramach projektu Wydziału Teologicznego UO i Radia DOXA "Akademia Wiary" zapraszam na drugi wykład z cyklu "Credo". Artykuł o Panu Jezusie Chrystusie omawia ks. prof. dr hab. Zygfryd Glaeser

Rekolekcje oddanie 33Drukuj

• 20.02.2021
  • 150 Czytań
Rekolekcje oddanie 33Dziś poranną mszy św. rozpoczęliśmy rekolekcje maryjne „Oddanie 33” Potrwają one do 25 marca, czyli Uroczystości Zwiastowania NMP. To 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję – 25 marca 2021 roku.

Akademia wiaryDrukuj

• 19.02.2021
  • 142 Czytań
Akademia wiaryWydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z partnerem medialnym – Radiem DOXA – zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę “Akademia Wiary” (#Akademia Wiary #Opolskie Forum Teologii), której tematem przewodnim będzie CREDO.

Droga Krzyżowa.Drukuj

• 19.02.2021
  • 148 Czytań
Droga Krzyżowa.Tradycyjne w piątki przez cały post będą odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św., a w Wierzbniku po wieczornej mszy św. Na pierwszym spotkaniu dzieci otrzymały małe książeczki - kontrolki, które będą okazją do poznania i zrozumienia, jak w kościele przygotowujemy się i obchodzimy Wielkanoc.

Środa PopielcowaDrukuj

• 17.02.2021
  • 177 Czytań
Środa PopielcowaW Środę Popielcową ze względu na obostrzenia sanitarne zostały wprowadzone dodatkowe msze św. w Jankowicach Wielkich o godz. 10.00, a w Wierzbniku o godz. 11.00.

Adoracja Najświętszego SakramentuDrukuj

• 15.02.2021
  • 110 Czytań
Adoracja Najświętszego SakramentuZe względu na pandemię coronawirusa i bardzo niskie temperatury (do minus 15 stopni) w tym roku nie było nabożeństwa 40 – godzinnego przed Wielkim Postem.

Święto miłościDrukuj

• 14.02.2021
  • 98 Czytań
Święto miłościW niedzielę przed Środą Popielcową obchodziliśmy wspomnienie św. Walentego. Ks. proboszcz nawiązał w swoim kazaniu do patrona dnia. Od wielu lat, 14 luty, określany, jako Walentynki, jest świętem miłości.

Błogosławieństwo jabłek ku czci św. DorotyDrukuj

• 06.02.2021
  • 131 Czytań
Błogosławieństwo jabłek ku czci św. DorotyW ramach wspomnienia św. Doroty z pierwszych wieków chrześcijańskich w naszej parafii podczas każdej wieczornej mszy św. odbyło się błogosławieństwo jabłek. Przed końcowym błogosławieństwo ks. proboszcz podzielił się poświęconymi jabłkami i życzył wszystkim, aby jak św. Dorota potrafili dawać świadectwo wiary.

Poświęcenie chlebaDrukuj

• 05.02.2021
  • 142 Czytań
Poświęcenie chlebaWe wspomnienie św. Agaty w naszych kościołach w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku podczas wieczornych mszy św. ks. proboszcz poświęcił chleb ku jej czci, który ma chronić ludność od pożarów i piorunów. W tradycji kościoła poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym.

Chrystus: "Światłością świata"Drukuj

• 02.02.2021
  • 150 Czytań
Chrystus: "Światłością świata"2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W naszej parafii msze św. były odprawione o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. Na początku mszy św. ks. proboszcz poświecił świece gromniczne. Pod koniec kazania, w którym wyjaśniał znaczenie święta powiedział: „Wielu z nas trzyma dzisiaj w rękach płonącą gromnicę. Ma ona nam przypominać, że tak, jak dzisiaj trzymamy w ręku świecę, tak też, na co dzień powinniśmy się trzymać Chrystusa, który jest prawdziwą „światłością świata”.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny