Poświecenie jabłek ku czci św. DorotyDrukuj

• 06.02.2020
  • 162 Czytań
Poświecenie jabłek ku czci św. DorotyW czwartek, 06 lutego 2020 r. – we wspomnienie św. Doroty pod koniec każdej mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się tradycyjne błogosławieństwo jabłek. Po poświeceniu ksiądz poczęstował wszystkich uczestników liturgicznego zgromadzenia jabłkami.

Poświęcenie chlebaDrukuj

• 05.02.2020
  • 152 Czytań
Poświęcenie chlebaW środę, 5 lutego 2020 r. – we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy w kościołach święci się chleb, wodę i sól. Również w naszych kościołach podczas mszy św. w Jankowicach Wielkich (godz. 17.00) i w Wierzbniku (godz. 18.00) miało miejsce poświęcenie chleba.

Święto Matki Boskiej GromnicznejDrukuj

• 02.02.2020
  • 130 Czytań
Święto Matki Boskiej GromnicznejW tym roku Święto Matki Boskiej Gromnicznej wypadło w niedzielę. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz poświęcił świece gromniczne, a podczas sumy w Wierzbniku odbyła się procesja świec. Każda msza św. zakończyła się błogosławieństwem św. Błażeja, które ma nas chronić przed chorobami gardła.

Spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałowąDrukuj

• 01.02.2020
  • 147 Czytań
Spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałowąW lutym, w pierwszą sobotę miesiąca odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitwą i przełamaniem się opłatkiem. Po wzajemnych życzeniach odśpiewaliśmy kilka kolęd.

Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i WierzbnikuDrukuj

• 31.01.2020
  • 171 Czytań
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach Wielkich i WierzbnikuW ostatni dzień stycznia ksiądz odwiedził z kolędą duszpasterską przedszkola na terenie naszej Parafii. Dzieci oczekiwały gościa z wielką niecierpliwością. Po wspólnym śpiewie kolęd i modlitwie nastąpiło pokropienie wodą święconą całego przedszkola – sal dydaktycznych, szatni, łazienek, pokoju dyrektorskiego i kuchni.

Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni ProdukcyjnejDrukuj

• 31.01.2020
  • 170 Czytań
Wizyta duszpasterska w Rolniczej Spółdzielni ProdukcyjnejJak co roku, po kolędzie w przedszkolu w Jankowicach Wielkich ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do Spółdzielni Produkcyjnej. Zabrał ze sobą grupę przedszkolaków, która śpiewała kolędy. Po modlitwie w intencji pracowników firmy zarówno żyjących jak i zmarłych poświecił wszystkie biura i życzył w tym roku obfitych zbiorów.

Spotkanie w zajeździeDrukuj

• 30.01.2020
  • 185 Czytań
Spotkanie w zajeździePo południu w Zajeździe „Rybiorz” w Brzegu odbyło się spotkanie integracyjne grup parafialnych, które w tym roku uczestniczyły w kolędowaniu misyjnym na rzecz Domu Pokoju w Betlejem. Dla dzieci był przygotowany okolicznościowy posiłek.

Kolęda w szkoleDrukuj

• 29.01.2020
  • 172 Czytań
Kolęda w szkoleW ostatnią środę stycznia w Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich odbyła się kolęda. Ksiądz Czesław Kocoń w towarzystwie uczniów odwiedził każdą klasę i błogosławił wszystkim na kolejny rok. Poświęcone zostały również wszystkie pomieszczenia. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki i zostały poczęstowane cukierkami.

Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaDrukuj

• 29.01.2020
  • 137 Czytań
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. w Jankowicach W. i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

Dziękując W czasie tego nabożeństwa dziękując Bogu za miniony rok prosiliśmy o błogosławieństwo Boże i pomoc w Nowym Roku.

Wieczór kolędDrukuj

• 19.01.2020
  • 153 Czytań
Wieczór kolęd19 stycznia 2020 roku w kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się kolejny koncert kolęd. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Proboszcz - ks. Czesław Kocoń przywitał przybyłych gości: chór z parafii św. Stanisław biskupa ze Skarbimierza, scholę parafialną oraz wszystkich słuchaczy, wśród których większość stanowili wierni z naszej wspólnoty parafialnej.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny