I spowiedź św.Drukuj

• 30.04.2022
  • 250 Czytań
I spowiedź św.Na zakończenie tygodnia miłosierdzia Bożego dzieci z Jankowic Wielkich z klasy III przystąpiły do I Spowiedzi. Po pojednaniu się z Bogiem dzieci otrzymały pamiątki I Spowiedzi św.
03/05/2022 Uroczystość NMP Królowej Polski

I spowiedź dzieci I komunijnychDrukuj

• 23.04.2022
  • 283 Czytań
I spowiedź dzieci I komunijnychPo porannej mszy św. w Wierzbniku dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpiły do I Spowiedzi św. Mimo lekkiego stresu dzieci z radością przystąpiły do Sakramentu Pojednania. To wydarzenie było przedsmakiem uroczystości I komunijnej, która będzie miała miejsce 15 maja.

TRZECI DZIEŃ TRIDUUM PASCHALNEGODrukuj

• 16.04.2022
  • 277 Czytań
TRZECI DZIEŃ TRIDUUM PASCHALNEGODZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA PANA

Trzeci dzień triduum paschalnego rozpoczął się po zachodzie słońca w Wielką sobotę, a zakończył się w niedzielę zachodem słońca nieszporami ze Zmartwychwstania. Na ten dzień składały się Nocna Wigilia Paschalna i cały dzień Wielkanocny

DRUGI DZIEŃ TRIDUUM PASCHALNEGODrukuj

• 15.04.2022
  • 238 Czytań
DRUGI DZIEŃ TRIDUUM PASCHALNEGODZIEŃ MĘKI PAŃSKIEJ

W drugim dniu Triduum Paschalnego, Wielki Piątek skupiał naszą uwagę na Drzewie Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata i na śmierci Jezusa jako prawdziwego Baranka Paschalnego. Dlatego w tym dniu nie odprawialiśmy mszy św.

TRIDUUM PASCHALNEDrukuj

• 14.04.2022
  • 228 Czytań
TRIDUUM PASCHALNEPIERWSZY DZIEŃ TRIDUUM PASCHALNEGO – 14-15/04/2022
DZIEŃ WIECZERZY PAŃSKIEJ

W pierwszym dniu Triduum Paschalnego w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wierzbniku o godz. 18.00 rozpoczęliśmy obchód Świąt Paschalnych.

Gałązki znakiem zwycięstwa i udziału w życiu ChrystusaDrukuj

• 10.04.2022
  • 246 Czytań
Gałązki znakiem zwycięstwa i udziału w życiu ChrystusaLiczni zebrani parafianie w Niedzielę Palmową wzięli udział w uroczystej procesji, przywołując wydarzenie tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Podczas mszy św. o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich i o godz. 11.00 w Wierzbniku zostały pobłogosławione przyniesione przez uczestników mszy św. ozdobne gałązki palmowe.

Jaki jest obraz naszego chrześcijaństwaDrukuj

• 06.04.2022
  • 241 Czytań
Jaki jest obraz naszego chrześcijaństwaW dniach 03-05 kwietnia 2022, w naszej wspólnocie parafialnej, przeżywaliśmy czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadził o. Jozafat franciszkanin, gwardian z Wrocławia. Hasłem tegorocznych rekolekcji było pytanie: „Jaki jest obraz naszego chrześcijaństwa?”

I rocznica poświęcenia Parafii Niepokalanemu Sercu NMP.Drukuj

• 25.03.2022
  • 211 Czytań
I rocznica poświęcenia Parafii Niepokalanemu Sercu NMP.W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy I rocznicę poświęcenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po każdej mszy św. został odnowiony Akt Poświęcenia.

Niepokalane Poczęcie jest największy daremDrukuj

• 21.03.2022
  • 195 Czytań
Niepokalane Poczęcie jest największy daremZ okazji zbliżającej się I rocznicy poświęcenia Parafii Niepokalanemu Sercu NMP gościliśmy o. Henryka Kałużę, który na wszystkich mszach św. wygłosił okolicznościowe kazanie. Mówił „Niepokalane Poczęcie jest największy darem i niezwykłym przywilejem miłosiernego Boga. Dzięki tej nadzwyczajnej łasce Maryja została zachowana od wszelkiego zła i bardzo umiłowana przez Boga. Tajemnica ta ukazuje szczególną rolę Matki Bożej w historii zbawienia”.

Dzień KobietDrukuj

• 08.03.2022
  • 337 Czytań
Dzień KobietWe wtorek 8 marca obchodziliśmy Dzień kobiet. W ich intencji zostały odprawione msze św. w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny