deutsch polski
Wizyta Portugalczyków w naszej parafii
Napisane przez 09.07.2018 - 76 czytań - printer
Wizyta Portugalczyków w naszej parafiiW poniedziałek, w godzinach południowych ks. proboszcz wraz ks. Zbigniewem Gielczowskim i Zofią Filipowską udali się autokarem na wrocławskie lotnisko, aby przywitać pielgrzymów z Portugalii i przewieźć ich na noclegi do parafii. Krótko przed godz. 15.00 goście wylądowali we Wrocławiu. Z lotniska udali się na obiad do Auchan. Po obiedzie wyruszyli w drogę powrotną do Jankowic Wielkich. Tutaj nastąpiło oficjalne przywitanie gości w kościele filialnym. Po słowach powitalnych ks. proboszcz życzył miłego pobytu w naszym Kraju.

Czuwanie nocne
Napisane przez 07.07.2018 - 41 czytań - printer
Czuwanie nocnePogodny sobotni wieczór sprzyjał dziś do refleksji. Oderwani od codziennych zajęć - może niektóre nie zakończone - zgromadziliśmy się na kolejnym naszym parafialnym czuwaniu. I sobota miesiąca wzywa nas do tej szczególnej modlitwy, o którą tak bardzo prosiła Matka Boża w Fatimie. Jest to już nasze trzecie spotkanie z pięciu I sobót miesiąca. Rozpoczęliśmy apelem jasnogórskim, który potwierdził naszą obecność przy Matce Bożej: jestem przy Tobie. Różaniec potwierdził naszą pamięć, a 15 minutowa refleksja czuwanie i trwanie z Matką Bożą.

święci apostołowie Piotr i Paweł. Nabożeństwo św. Michała Archanioła
Napisane przez 29.06.2018 - 66 czytań - printer
święci apostołowie Piotr i Paweł. Nabożeństwo św. Michała ArchaniołaTego dnia liturgia – w uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła - wielkich filarów kościoła katolickiego została uzupełniona nabożeństwem ku czci św. Michała Archanioła. Po każdej mszy św. przez jego wstawiennictwo dziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny i prosiliśmy o szczęśliwe wakacje dla naszych dzieci i młodzieży

Napisane przez 22.06.2018 - 80 czytań - printer
Zakończenie roku szkolnegoW piątek przed ostatnią niedzielą czerwca przeżywaliśmy zakończenie roku szkolnego. Każde zakończenie domaga się podsumowania minionego okresu. Podobnie ma się z końcem roku szkolnego. To czas podsumowań całorocznej pracy, ale także okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy angażowali się w pracę dydaktyczną.
Urodziny ks. proboszcza
Napisane przez 15.06.2018 - 88 czytań - printer
Urodziny ks. proboszczaW piątek ks. Proboszcz Czesław Kocoń obchodził swoje kolejne urodziny. W Jego intencji zostały odprawione msze św. Podczas Mszy Św. w Jankowicach Wielkich o g.17.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00 modliliśmy się w jego intencji. Mszę św. koncelebrowaną sprawował sam jubilat.

Nocne czuwanie
Napisane przez 02.06.2018 - 58 czytań - printer
Nocne czuwanieW I sobotę czerwca – w dniu wspomnienia Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny - w kościele w Wierzbniku odbyło się czuwanie. Modliliśmy się za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów, a szczególnie za tych pochodzących z naszej parafii oraz siostrę Miriam, małżeństwa, rodziny, o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Także w intencji dzieci, które przyjęły w tym roku po raz pierwszy Pana Jezusa, aby potrafiły zjednoczyć swoje życie z Nim. Modlitwą także objęliśmy młodych ludzi, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Eucharystii nocnej przewodniczył ks. proboszcz.
Oktawa Bożego Ciała /Zakończenie oktawy/
Napisane przez 01.06.2018 - 67 czytań - printer
Oktawa Bożego Ciała /Zakończenie oktawy/Codziennie, od piątku w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej w naszym kościele parafialnym w Wierzbniku i filialnym w Jankowicach Wielkich – odbywały się procesje Eucharystyczne, które kończyła litania do NSPJ. W niedzielę w Oktawie Bożego Ciała procesje Eucharystyczne miały miejsce po każdej mszy św. Na wszystkie procesje przychodziły dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci sypiące kwiaty - wraz z rodzicami.
Boże Ciało
Napisane przez 31.05.2018 - 72 czytań - printer
Boże Ciało31 maja br., w Boże Ciało, jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki ku czci Najświętszego Sakramentu, mieszkańcy naszej parafii wzięli liczny udział we Mszy Świętej i w procesji do czterech ołtarzy. W tym roku uroczysta procesja odbyła się w miejscowości filialnej - w Jankowicach Wielkich.
Nabożeństwo ku czci św. Michała Arch.
Napisane przez 29.05.2018 - 71 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała Arch.W związku z tym, że przeżywaliśmy dziś 29 dzień miesiąca, który jest poświęcony naszemu patronowi, każde nabożeństwo majowe zakończyło się modlitwą poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

Rocznica Komunii w Jankowicach Wielkich
Napisane przez 27.05.2018 - 79 czytań - printer
Rocznica Komunii w Jankowicach WielkichW Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy świętej o godzinie 9:45 dzieci z Jankowic Wielkich - obchodziły rocznicę I Komunii świętej. Przypomniały sobie ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem. W kazaniu o. Kałuża życzył dzieciom, aby sobie ceniły przyjaźń z Jezusem.

Dzień Matki
Napisane przez 26.05.2018 - 66 czytań - printer
Dzień MatkiMiesiąc maj jest poświęcony Maryi, matce Pana Jezusa. Nie przypadkiem w tym miesiącu nasza uwaga jest skierowana także na nasze matki. 26 maja na różne sposoby wyrażamy wdzięczność i szacunek naszym mamom za trud wychowania i wsparcie w życiu. W naszej parafii były odprawione msze św. i nabożeństwa majowe w ich intencjach. Na zakończenie nabożeństwa ks. proboszcz złożył życzenia i obdarował każdą mamę obecną na mszy św. czekoladowym serduszkiem.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker