deutsch polski
XII Piknik św. Michała Archanioła
Dodane 22.09.2019 - 135 czytań - printer
XII Piknik św. Michała Archanioła22 września po uroczystości odpustowej na zaproszenie księdza proboszcza i rady parafialnej mieszkańcy parafii i okolicznych miejscowości wzięli udział w parafialnym festynie rodzinnym. Festyn corocznie organizowany z okazji wspomnienia św. Michała Archanioła odbywał się na boisku sportowym w Wierzbniku i jak zwykle zgromadził duże grupy wiernych w różnym wieku.

Odpust parafialny
Dodane 22.09.2019 - 107 czytań - printer
Odpust parafialny22 września w naszej parafii przeżywaliśmy odpust parafialny. To szczególna okazja, żeby wyrazić wobec Boga wdzięczność za dar naszego patrona- św. Michała Archanioła. W uroczystej liturgii uczestniczyli ks. Czesław Kocoń – proboszcz naszej parafii oraz o. Zenon – Franciszkanin z Góry św. Anny, który przewodniczył mszy św. i wygłosił kazanie.

19-22.09.2019 Rekolekcje przed odpustem
Dodane 19.09.2019 - 123 czytań - printer
19-22.09.2019 Rekolekcje przed odpustem21 września zakończyliśmy w naszej wspólnocie parafialnej trzydniowe rekolekcje przed odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła. W tym roku nauki rekolekcyjne wygłosił o. Zenon ze Zgromadzenia św. Franciszka z Góry św. Anny. Tematem przewodnim wszystkich głoszonych nauk była związana ze św. Michałem Archaniołem duchowa walka ze złem.

Pielgrzymka na Górę św. Anny
Dodane 14.09.2019 - 85 czytań - printer
Pielgrzymka na Górę św. AnnyPo porannej mszy św. w Wierzbniku, w sobotę 14 września, tradycyjnie, jak co roku wyruszyliśmy na Górę Św. Anny. Uczestniczyliśmy tam w Obchodach Kalwaryjskich.
Po przybyciu na miejsce włączyliśmy się w Porębie do obchodów dróżek kalwaryjskich, które zakończyliśmy około godz. 16.30. Punktem kulminacyjnym obchodów było wieczorne nabożeństwo ze świecami w grocie lourdzkiej.

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.09.2019 - 96 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieW piątek 13 września zgromadziliśmy się po raz V na tegorocznym nabożeństwie fatimskim. Ponad 100 lat temu na piątym spotkaniu z dziećmi 13 września 1917 r. Maryja w Fatimie wyraziła prośbę o odmawianie Różańca. "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy". Posłuszni Matce Bożej przed wieczorną mszą św. w Jankowicach odmówiliśmy różaniec fatimski. Po mszy św. ks. zawierzył całą parafię Matce Bożej.

Dożynki
Dodane 08.09.2019 - 127 czytań - printer
DożynkiW niedzielę, 08 września odbyły się dożynki w naszej parafii. Rolnicze święto odbyło się najpierw w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku parafialnym kościele o godz. 11.00. Centralnym punktem tej uroczystości była msza święta, poświęcenie wieńca dożynkowego oraz przekazanie bochenka chleba przez przedstawiciela rolników.

Czuwanie nocne
Dodane 07.09.2019 - 103 czytań - printer
Czuwanie nocneW sobotę (07 września 2018 r.) w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyło się V nabożeństwo I sobót miesiąca w ramach nocnego czuwania. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim i pieśniami uwielbienia. Następnie ks. proboszcz wprowadził w modlitwę różańcową, która zakończyła się 15 minutą medytacją nad tajemnicą różańcową.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodane 02.09.2019 - 134 czytań - printer
Rozpoczęcie roku szkolnegoW poniedziałek, 2 września br. uczniowie, rodzice i nauczyciele modlili się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. W mszach świętych o godz. 08.00 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00 odprawionych w tej intencji przewodniczył ksiądz proboszcz. Szczególnymi bohaterami uroczystości były dzieci z klas pierwszych, które zabrały ze sobą do kościoła nowe tornistry, książki i przybory szkolne. Pod koniec mszy świętej wszystkie atrybuty pierwszoklasisty zostały pobłogosławione przez księdza proboszcza.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.08.2019 - 146 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaW środę po skończonych mszach św. w Jankowicach Wielkich o koło godz. 17.30, a w Wierzbniku o godz. 18.30 odbyły się nabożeństwa ku czci św. Michała Arch. Podczas nabożeństwa modliliśmy się w intencji dzieci i młodzieży z okazji zbliżającego się roku szkolnego.

Zbiórka zużytego sprzętu
Dodane 24.08.2019 - 142 czytań - printer
Zbiórka zużytego sprzętuW sobotę- 24 sierpnia br. - nasza parafia włączyła się w akcję ekologiczną organizowaną przez międzynarodową organizację pozarządową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not). Zbiórka elektrośmieci odbyła się w godzinach od 10.00 do 11.00 na parkingu przy kościele w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku przy plebanii. Środki z niej pozyskane przeznaczone zostaną na wsparcie kościoła misyjnego.

Odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Jankowicach Wielkich
Dodane 15.08.2019 - 150 czytań - printer
Odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w Jankowicach Wielkich15 sierpnia w Jankowicach Wielkich - w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową w filialnym kościele. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył ks. Andrzej Demitrow (ks. dr Nauk teologicznych w zakresie nauk biblijnych (Biblicum). Mszę św. także koncelebrował ks. proboszcz Czesław Kocoń. Po mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramencie wokół kościoła. Dzisiejszą uroczystość zakończyły o godz. 16.00 uroczyste nieszpory.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker