deutsch polski
Nabożeństwa majowe
Dodane 01.05.2019 - 91 czytań - printer
Nabożeństwa majoweMiesiąc maj rozpoczęliśmy bardzo uroczyście. W dniu dzisiejszym był połowiczny porządek świąteczny. Msze św. zostały odprawione o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich. Natomiast w Wierzbniku o godz. 11.00. Po mszach św. odbyło się pierwsze nabożeństwo majowe.

Procesja błagalna
Dodane 25.04.2019 - 99 czytań - printer
Procesja błagalnaWe wspomnienie świętego Marka Ewangelisty w naszej parafii, jak wielu innych parafiach odbyła się procesja błagalna o urodzaje. Św. Marek Ewangelista jest czczony jako patron rolników, dlatego w Jego święto przeżywane są procesje błagalne.

Wigilia Paschalna. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
Dodane 21.04.2019 - 95 czytań - printer
Wigilia Paschalna. Zmartwychwstanie Pana JezusaUroczystość Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy o godzinie 23:00 od poświęcenia ognia i paschału. Następnie procesyjnie weszliśmy do kościoła ze śpiewem potwierdzającym, że Chrystus jest Światłością świata. Po procesyjnym wniesieniu paschału do Kościoła wsłuchaliśmy się w Orędzie Wielkanocne. Potem nastąpiła Liturgia Słowa, bardzo tego dnia rozbudowana. W czasie kazania ks. proboszcz mówił o świadkach pustego grobu oraz o ich drodze do wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa.

Wielka Sobota
Dodane 20.04.2019 - 123 czytań - printer
Wielka SobotaWielka Sobota podobnie jak Wielki Piątek była dniem, w którym w kościołach nie sprawowało się Mszy Świętej. Nasi parafianie gromadzili się w kościele parafialnym na adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczonego w symbolicznym Grobie Pańskim. Całą sobotę trwaliśmy na medytacji, skupieniu i rozważaniu śmierci Pana Jezusa.

Wielki Piątek
Dodane 19.04.2019 - 92 czytań - printer
Wielki PiątekUroczystość Wielkiego Piątku rozpoczęła się Drogą Krzyżową w kościele parafialnym o godz. 17.30, po której miała miejsce liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza Czesława Koconia.

Wielki Czwartek
Dodane 18.04.2019 - 87 czytań - printer
Wielki CzwartekTriduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Mszą Wieczerzy Pańskiej w kościele parafialny o godz. 18.00.

W tym dniu nasza uwaga była skierowana na Eucharystię i Kapłaństwo. Ks. proboszcz w homilii mówił o sakramencie Eucharystii i Kapłaństwa.

Spowiedź przedświąteczna
Dodane 15.04.2019 - 131 czytań - printer
Spowiedź przedświątecznaW tym dniu w naszej parafii przeżywaliśmy spowiedź św. przed świętami paschalnymi.:
Najpierw rozpoczęliśmy spowiedź św. w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.30.

W posłudze pojednania służyli księża - z parafii Gnojna ks. proboszcz Wiesław Drygała, z parafii Kolnica ks. proboszcz Janusz Rył, z parafii Przylesie ks. proboszcz Dariusz Kurzawa i ks. Eugeniusz Bojakowski oraz ks. proboszcz Czesław Kocoń.
Niedziela palmowa
Dodane 14.04.2019 - 115 czytań - printer
Niedziela palmowa14 kwietnia wraz z całym Kościołem obchodziliśmy Niedzielę Palmową, która rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Liturgia Kościoła wspominała uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, a także rozważanie Jego Męki.

Włączenie OSP z Wierzbnika do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG)
Dodane 13.04.2019 - 125 czytań - printer
Włączenie OSP z Wierzbnika do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG)W sobotę przed niedzielą Palmową tj. 13.04.2019 odbyły się w Wierzbniku uroczystości związane z włączeniem jednostki OSP Wierzbnik do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Rekolekcje wielkopostne
Dodane 16.03.2019 - 105 czytań - printer
Rekolekcje wielkopostneOd 16 do 20 marca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Wielkopostne. Nie pierwsze i nie ostatnie w naszym życiu, ale niewątpliwie wyjątkowe, a wszystko za sprawą księdza Janusza Iwańczuka, który pomógł nam w odkrywaniu tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

Spotkania postne dla dzieci
Dodane 08.03.2019 - 163 czytań - printer
Spotkania postne dla dzieciW drugi piątek miesiąca odprawiliśmy pierwszą Drogę Krzyżową. Podczas tego nabożeństwa ks. proboszcz przekazał dzieciom małą książeczkę – pamiątkę uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzki Żali. „Myśl przewodnia tegorocznej pamiątki uczestnictwa nawiązuje – powiedział ksiądz – do hasła roku liturgicznego” – „W mocy Bożego Ducha”. „Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – tłumaczył ks. proboszcz - otrzymacie naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich stworzycie piękny albumik z kolorowymi ilustracjami prezentującymi, w jaki sposób na przestrzeni dziejów artyści przedstawiali scenę zesłania Ducha Świętego”.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker