deutsch polski
Jezus jest naszym Przyjacielem
Napisane przez 13.01.2019 - 113 czytań - printer
Jezus jest naszym PrzyjacielemNiedziela Chrztu Pańskiego zakończyła liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie była też wspomnieniem naszego chrztu. Dlatego podczas każdej mszy św. odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Zebrani wierni w czasie eucharystii osobiście odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Kolędnicy misyjni
Napisane przez 06.01.2019 - 120 czytań - printer
Kolędnicy misyjni6 stycznia na mszy świętej odbyło się błogosławieństwo złota, oraz kadzidła i kredy. Z racji obchodzonego Dnia Dzieła Misyjnego – przedstawiciele dzieci z naszej parafii, tworzący 4 grupy kolędnicze(po dwie grupy w każdej miejscowości), po uroczystym błogosławieństwie i rozesłaniu, które miało miejsce na sumie w Wierzbniku i w Jankowicach Wielkich, udali się do naszych domów z kolędą.

Nowy rok - Najlepiej iść przez życie z Matką
Napisane przez 01.01.2019 - 90 czytań - printer
Nowy rok - Najlepiej iść przez życie z MatkąNowy Rok ludzie witali na różne sposoby. W naszej parafii ks. proboszcz zaprosił do kościoła o północy wszystkich tych, którzy chcieli sylwestrową noc przeżyć nie tylko przy zabawie i szampanie, ale w modlitewnym skupieniu i ciszy. Krótkie modlitewne spotkanie odbyło się dokładnie o północy, gdy dzwony wybiły rozpoczęcie Nowego Roku 2019.

Spowiedź przedświąteczna
Napisane przez 19.12.2018 - 123 czytań - printer
Spowiedź przedświątecznaW okolicznych parafiach, od kilku już dni, trwa spowiedź adwentowa. Spowiedź świąteczna w naszej parafii miała miejsce w środę 19 grudnia br.

Najpierw rozpoczęliśmy spowiedź św. w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.30.

Św. Mikołaj
Napisane przez 06.12.2018 - 124 czytań - printer
Św. MikołajW czwartek, 6 grudnia 2018 r., o godz. 18.30 do kościoła parafialnego przybył święty Mikołaj. W tym radosnym spotkaniu uczestniczyło blisko 40 dzieci oraz licznie zgromadzeni rodzice i bliscy naszych milusińskich.

Zanim dzieci spotkały się w kościele ze świętym Mikołajem, wzięły udział we mszy roratniej.

Roraty
Napisane przez 03.12.2018 - 119 czytań - printer
RoratyNa wieczornych mszach św. rozpoczęliśmy tegoroczne spotkania roratnie, które mają nas przygotować na nadejście Jezusa. Hasłem tegorocznych spotkań jest „Pismo św. bramą do Bożego Narodzenia”.

Poświęcenie wieńców adwentowych
Napisane przez 02.12.2018 - 114 czytań - printer
Poświęcenie wieńców adwentowychW I Niedzielę Adwentu na Mszach Świętych w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00 zostały poświęcone wieńce adwentowe. W ten sposób oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny raz w naszym życiu adwent.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Napisane przez 29.11.2018 - 103 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. tradycyjnie w 29 dnia miesiąca odprawiliśmy nabożeństwo do św. Michała. Przez jego wstawiennictwo prosiliśmy o duchowe owoce nadchodzącego adwentu.

Druga rocznica Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana
Napisane przez 25.11.2018 - 87 czytań - printer
Druga rocznica Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i PanaW XXXIV niedzielę zwykłą – w Uroczystość Chrystusa Króla - w naszych świątyniach odbyły się uroczystości związane z drugą rocznicą Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odprawialiśmy nabożeństwo do Chrystusa Króla, podczas którego przepraszaliśmy Go za wszelkie słabości i uchybienia oraz uwielbialiśmy i wysławialiśmy Jego imię.

Niedziela Pastoralna
Napisane przez 18.11.2018 - 120 czytań - printer
Niedziela PastoralnaTradycją naszego Seminarium Duchownego stały się niedziele pastoralne, które są wyrazem wdzięczności dla diecezjan za wszelkie dobro, jakie otrzymuje Seminarium. 18 listopada gościliśmy w naszej parafii diakona Michała Ludwiga z Poręby spod Góry św. Anny, która należy do parafii Leśnica.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Napisane przez 11.11.2018 - 120 czytań - printer
100-lecie odzyskania NiepodległościW dniu 11 listopada 2018 r. obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku w naszych świątyniach licznie zebrali się mieszkańcy naszych miejscowości, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Po każdej mszy św. odbyło się nabożeństwo dziękczynne z podziękowaniem Bogu za dar odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Ponadto podczas uroczystej mszy św. z okazji Święta Niepodległości w Jankowicach Wielkich ks. proboszcz Czesław Kocoń dokonał poświęcenia tablicy pamiątkowej.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker