deutsch polski
Poświęcenie jabłek ku czci św. Doroty
Dodane 06.02.2019 - 138 czytań - printer
Poświęcenie jabłek ku czci św. DorotyTradycyjnie w dniu wspomnienia św. Doroty ks. proboszcz poświęcił jabłka.
– Jak bardzo dziś potrzeba ludzi, którzy mają wielką, silną, głęboką wiarę – mówił ks. proboszcz przywołując wytrwałość świętej Doroty. Nie dała się nakłonić do odstępstwa od Chrystusa – także swoim siostrom, lecz skłoniła je do nawrócenia. „Dziękuję, że mnie wezwałeś do swoich niebieskich ogrodów” – modliła się, idąc na męczeństwo.
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty
Dodane 05.02.2019 - 183 czytań - printer
Poświęcenie chleba i wody ku czci św. AgatyW wielu kościołach 5 lutego - we wspomnienie św. Agaty - święciło się chleb i wodę. Podobnie było także w naszej parafii. Podczas każdej mszy św. w Jankowicach i w Wierzbniku ks. proboszcz dokonał poświęcenia chleba i wody. Za wstawiennictwem świętej mają one chronić nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności.

Błogosławieństwo św. Błażeja
Dodane 03.02.2019 - 180 czytań - printer
Błogosławieństwo św. BłażejaPo każdej niedzielnej mszy św. ks. proboszcz Czesław Kocoń i ks. Eugeniusz Bojakowski emeryt z diecezji wrocławskiej udzielali Błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła i wszelkiego zła.

Matki Boskiej Gromnicznej
Dodane 02.02.2019 - 162 czytań - printer
Matki Boskiej GromnicznejW święto Matki Boskiej gromnicznej zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Podczas mszy św. ks. proboszcz poświęcił świece i została odprawiona procesja z zapalonymi świecami wokół kościoła

Wyjazd do Ziemi Świętej
Dodane 30.01.2019 - 166 czytań - printer
Wyjazd do Ziemi ŚwiętejO godz.08.30 w kościele parafialnym została odprawiona msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po niej przy kliku stopniowym mrozie mała grupa skupiona pod szyldem naszej parafii wyruszyła autokarem z parkingu obok Kościoła w kierunku lotniska Katowice – Pyrzowice.

Po drodze jeszcze zostały zabrane dwie grupy parafialne; z parafii św. Józefa z Wrzosek koło Opola i z parafii św. Jacka z Opola.
Nabożeństwo św. Michała
Dodane 29.01.2019 - 192 czytań - printer
Nabożeństwo św. MichałaPo porannych mszach św. odbyło się nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwo modliliśmy się w intencji zbliżającej się pielgrzymki do Ziemi Świętej: o prawdziwe jej owoce i szczególne łaski dla naszych rodzin i całej naszej parafii.

Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach Wielkich
Dodane 27.01.2019 - 168 czytań - printer
Kolęda Spółdzielni w Wierzbniku i Jankowicach WielkichPo kolędzie duszpasterskiej ks. proboszcz udał się z wizytą duszpasterską do biura Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wierzbniku (25.01.2019) i w Jankowicach Wielkich (27.01.2019). Tam po krótkiej modlitwie w intencji wszystkich pracowników spółdzielni pokropił wodą święcona wszystkie biura firmy.

Opłatek parafialny
Dodane 26.01.2019 - 151 czytań - printer
Opłatek parafialnyNa sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicach Wielkich miał miejsce "Opłatek" dla naszej wspólnoty parafialnej połączony z zabawą karnawałową. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i złożeniem wzajemnych życzeń. Potem nastąpił czas na radosną wspólną zabawę. Całość zabawy poprowadził profesjonalny zespół muzyczny „Muzykanty”, który zadbał także o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie sali.

Dodane 22.01.2019 - 128 czytań - printer
Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka obok Dnia Matki to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości ze strony swoich wnuków i prawnuków. 21 stycznia podczas każdej mszy św. ks. proboszcz modlił się w ich intencji. Przed końcowym błogosławieństwem mszy św. złożył naszym babciom i dziadkom życzenia i poczęstował słodkim prezentem.

Wieczór kolęd
Dodane 21.01.2019 - 141 czytań - printer
Wieczór kolędW minioną niedzielę, 20 stycznia 2019 roku, w kościele parafialnym w Wierzbniku odbył się dziewiąty Wieczór Kolęd. Koncert rozpoczął się o godzinie 16.00. Proboszcz przywitał przybyłych gości i członków duetu Aposjonata. Zespół podziękował za przywitanie, a przede wszystkim za zaproszenie.

Jezus jest naszym Przyjacielem
Dodane 13.01.2019 - 162 czytań - printer
Jezus jest naszym PrzyjacielemNiedziela Chrztu Pańskiego zakończyła liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie była też wspomnieniem naszego chrztu. Dlatego podczas każdej mszy św. odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Zebrani wierni w czasie eucharystii osobiście odnowili przyrzeczenia chrzcielne.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker