deutsch polski
Spowiedź przedświąteczna
Dodane 19.12.2018 - 139 czytań - printer
Spowiedź przedświątecznaW okolicznych parafiach, od kilku już dni, trwa spowiedź adwentowa. Spowiedź świąteczna w naszej parafii miała miejsce w środę 19 grudnia br.

Najpierw rozpoczęliśmy spowiedź św. w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 17.30.

Św. Mikołaj
Dodane 06.12.2018 - 134 czytań - printer
Św. MikołajW czwartek, 6 grudnia 2018 r., o godz. 18.30 do kościoła parafialnego przybył święty Mikołaj. W tym radosnym spotkaniu uczestniczyło blisko 40 dzieci oraz licznie zgromadzeni rodzice i bliscy naszych milusińskich.

Zanim dzieci spotkały się w kościele ze świętym Mikołajem, wzięły udział we mszy roratniej.

Roraty
Dodane 03.12.2018 - 133 czytań - printer
RoratyNa wieczornych mszach św. rozpoczęliśmy tegoroczne spotkania roratnie, które mają nas przygotować na nadejście Jezusa. Hasłem tegorocznych spotkań jest „Pismo św. bramą do Bożego Narodzenia”.

Poświęcenie wieńców adwentowych
Dodane 02.12.2018 - 127 czytań - printer
Poświęcenie wieńców adwentowychW I Niedzielę Adwentu na Mszach Świętych w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45 i w Wierzbniku o godz. 08.00 i 11.00 zostały poświęcone wieńce adwentowe. W ten sposób oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny raz w naszym życiu adwent.

Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła
Dodane 29.11.2018 - 120 czytań - printer
Nabożeństwo ku czci św. Michała ArchaniołaPo wieczornych mszach św. tradycyjnie w 29 dnia miesiąca odprawiliśmy nabożeństwo do św. Michała. Przez jego wstawiennictwo prosiliśmy o duchowe owoce nadchodzącego adwentu.

Druga rocznica Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana
Dodane 25.11.2018 - 97 czytań - printer
Druga rocznica Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i PanaW XXXIV niedzielę zwykłą – w Uroczystość Chrystusa Króla - w naszych świątyniach odbyły się uroczystości związane z drugą rocznicą Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odprawialiśmy nabożeństwo do Chrystusa Króla, podczas którego przepraszaliśmy Go za wszelkie słabości i uchybienia oraz uwielbialiśmy i wysławialiśmy Jego imię.

Niedziela Pastoralna
Dodane 18.11.2018 - 137 czytań - printer
Niedziela PastoralnaTradycją naszego Seminarium Duchownego stały się niedziele pastoralne, które są wyrazem wdzięczności dla diecezjan za wszelkie dobro, jakie otrzymuje Seminarium. 18 listopada gościliśmy w naszej parafii diakona Michała Ludwiga z Poręby spod Góry św. Anny, która należy do parafii Leśnica.

100-lecie odzyskania Niepodległości
Dodane 11.11.2018 - 132 czytań - printer
100-lecie odzyskania NiepodległościW dniu 11 listopada 2018 r. obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku w naszych świątyniach licznie zebrali się mieszkańcy naszych miejscowości, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Po każdej mszy św. odbyło się nabożeństwo dziękczynne z podziękowaniem Bogu za dar odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Ponadto podczas uroczystej mszy św. z okazji Święta Niepodległości w Jankowicach Wielkich ks. proboszcz Czesław Kocoń dokonał poświęcenia tablicy pamiątkowej.
Procesje na cmentarz
Dodane 02.11.2018 - 111 czytań - printer
Procesje na cmentarzDzień Zaduszny jest zawsze szczególnym dniem w którym nasze myśli biegną do dusz cierpiących w czyśćcu. Dlatego w tym dniu podobnie jak wczoraj udaliśmy na nasze cmentarze po mszach świętych: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 13.00.

Uroczystości Wszystkich świętych
Dodane 01.11.2018 - 103 czytań - printer
Uroczystości Wszystkich świętychJak co roku na naszych cmentarzach w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbyły się procesje. Miały one miejsce po mszach świętych: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45, a w Wierzbniku o godz. 13.00.
Nabożeństwo św. Michała Arch.
Dodane 29.10.2018 - 110 czytań - printer
Nabożeństwo św. Michała Arch.W tym miesiącu nabożeństwo do św. Michała Archanioła zostało połączone z modlitwą różańcową. Akt poświęcenia się św. Michałowi był ostatnim akcentem tego nabożeństwa.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker