Świadectwo wiaryDrukuj

• 06.02.2022
  • 272 Czytań
Świadectwo wiaryW V niedzielę zwykłą podczas mszy św. ks. proboszcz przypomniał, że dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Dorotę. W związku z jej wspomnieniem błogosławimy jabłka – jeden z atrybutów św. Doroty.

Poświęcenia chleba i wody ku czci św. AgatyDrukuj

• 05.02.2022
  • 288 Czytań
Poświęcenia chleba i wody ku czci św. AgatyW środę - 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego – błogosławiliśmy gromnice; dzień później - w czwartek - udzielaliśmy specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika; z kolei w sobotę, 5 lutego miało miejsce poświęcenia chleba i wody ku czci św. Agaty.

Chrystus światłością świataDrukuj

• 02.02.2022
  • 246 Czytań
Chrystus światłością świataW środę, 2 lutego, obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Był to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w tym dniu były odprawione o godz. 16.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 17.00 w Wierzbniku.

Anielski śpiewDrukuj

• 02.02.2022
  • 225 Czytań
Anielski śpiewNa zakończenie okresu bożonarodzeniowego nasza schola parafialna wystąpiła w Pogorzeli w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed rozpoczęciem koncertu, witając małych artystów ks. proboszcz Aleksander Drożdż powiedział, że „św. Mikołaj miał na głowie czapkę czerwoną, natomiast patrząc na was z białymi czapkami to nasuwa mi się myśl, że za chwilę będzie anielski śpiew”.

Duchowa walka z pandemiąDrukuj

• 29.01.2022
  • 225 Czytań
Duchowa walka z pandemiąPo mszach świętych w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Podczas tego nabożeństwa prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo św. Michała, aby uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, parafię, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Kolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichDrukuj

• 28.01.2022
  • 255 Czytań
Kolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichKolęda w przedszkolu w Jankowicach WielkichW ostatni piątek stycznia odbyła się kolęda, czyli wizyta duszpasterska księdza w przedszkolu w Jankowicach Wielkich.

We wspólnej modlitwie wzięły udział dzieci, pracownicy oraz nauczycielka Paulina Nowosielska.

III Niedziela słowa BożegoDrukuj

• 23.01.2022
  • 229 Czytań
III Niedziela słowa BożegoZ ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku obchodziliśmy ją 23 stycznia.

Dzień Słowa Bożego ma nas na nowo zachęcić do odkrywania wartości słowa Bożego w naszym życiu mówił ksiądz proboszcz w słowie wstępnym do mszy św.

Artyści na medalDrukuj

• 16.01.2022
  • 258 Czytań
Artyści na medalW II niedzielę zwykłą w kościele filialnym w Jankowicach Wielkich odbył się koncert kolęd i pastorałek wykonaniu naszej scholi parafialnej. Koncert prowadziła pani Brygida Roter opiekunka zespołu dziecięcego.

Wszyscy artyści spisali się na medal. Wydarzenie dla dzieci stało się wielkim przeżyciem.

Odnowienie przyrzeczeń i koncert kolędDrukuj

• 09.01.2022
  • 227 Czytań
Odnowienie przyrzeczeń i koncert kolędZ okazji Niedzieli Chrztu Pańskiego ks. proboszcz zachęcił wszystkich wiernych, aby przynieśli świece, by wspólnie podczas uroczystości odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
Po kazaniu wszyscy na stojąco dziękując za sakrament Chrztu Świętego, wyrzekli się zła i wyznali wiarę.

Dom Pokoju w BetlejemDrukuj

• 06.01.2022
  • 243 Czytań
Dom Pokoju w BetlejemUroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Epifanii obchodzona jest przez Kościół katolicki 6 stycznia. W polskiej tradycji nazywana jest świętem Trzech Króli. Dla naszej parafii to też szczególny dzień poświęcony „Domu Pokoju w Betlejem”. Co roku w tym dniu wysyłaliśmy kolędników do naszych rodzin z tajemnicą narodzin Chrystusa