deutsch polski
Nawigacja
Niedziela misyjna
Dodane 21.10.2018 - 122 czytań - printer
Niedziela misyjnaW niedzielę, 21 października 2018 r., Kościół na całym świecie rozpoczął obchody Tygodnia Misyjnego. Tegorocznym hasłem przewodnim Niedzieli Misyjnej i całego tygodnia są słowa: „Idźcie i głoście”.


Dzień Papieski
Dodane 14.10.2018 - 105 czytań - printer
Dzień PapieskiTegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodziliśmy w niedzielę - 14 października 2018 roku, pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W bieżącym roku przeżywaliśmy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958 r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia).

Nabożeństwo fatimskie
Dodane 13.10.2018 - 101 czytań - printer
Nabożeństwo fatimskieNabożeństwa fatimskie odprawialiśmy każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października. Wszystkie nawiązywały do objawień Matki Bożej w Fatimie. Każde nabożeństwo miało charakter ekspiacyjny i obejmowało wspólne odmawianie Różańca. Nabożeństwo październikowe rozpoczęliśmy Eucharystią. Po niej modliliśmy się na różańcu przed figurą Pani Fatimskiej. Procesja światła wokół kościoła rozpoczęła się po różańcu i zakończyła aktem zawierzenia wszystkich stanów w naszej wspólnocie parafialnej Matce Bożej Fatimskiej.
Nocne czuwanie
Dodane 06.10.2018 - 106 czytań - printer
Nocne czuwanieW I sobotę miesiąca rozpoczęliśmy V nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Podobnie jak w poprzednich miesiącach rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim. Po nim miało miejsce krótkie nabożeństwo do Matki Miłosierdzia, które zakończyło się świadectwami o modlitwie różańcowej. Po nich odmówiliśmy różaniec i przeprowadziliśmy 15 minutową medytację nad tajemnicą różańcową i adorację Najświętszego Sakramentu. Przed północą została odprawiona msza św. sumująca czas modlitwy.
Różaniec - Polska z Jezusem i Maryją
Dodane 01.10.2018 - 107 czytań - printer
Różaniec  - Polska z Jezusem i MaryjąNabożeństwa różańcowe rozpoczęliśmy przed wieczornymi mszami św. zarówno w Jankowicach Wielkich jak i w Wierzbniku. Pora ta została wybrana ze względu na dzieci, aby nie musiały wracać późno do domu. Temat duszpasterski tegorocznych nabożeństw jest poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nabożeństwo św. Michała
Dodane 29.09.2018 - 93 czytań - printer
Nabożeństwo św. MichałaPo porannej mszy św. w Wierzbniku odbyło się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. Po wystawieniu Najświętszego Sakrament ksiądz proboszcz odmówił modlitwę do dziewięciu chórów anielskich, która została zakończona powierzeniem się wstawiennictwu św. Michała Archanioła. Nabożeństwo dopełniła litania do św. Michała Archanioła i akt oddania się św. Michałowi Archaniołowi. Błogosławieństwo sakramentalne zakończyło nasze nabożeństwo.
XI Piknik św. Michała
Dodane 24.09.2018 - 124 czytań - printer
XI Piknik św. MichałaPo południu o godz. 14.00 rozpoczął się na boisku sportowym w Wierzbniku XI Piknik św. Michała Arch. Całą imprezę kulturalną na cześć św. Michała Archanioła rozpoczął oficjalnie ks. proboszcz o godz. 16.00. Przywitał wszystkich obecnych gości i zachęcił do uczestnictwa w koncertach zespołów wokalno - muzycznych.


Odpust
Dodane 23.09.2018 - 113 czytań - printer
OdpustUroczystą Sumę odpustową w parafii pw. św. Michała Archanioła w Wierzbniku o godz. 11.00 odprawił o. Michał. We mszy św. koncelebrowali ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz ks. Eugeniusz Bojakowski - emeryt z diecezji wrocławski (były proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego z Brzegu).


Rekolekcje przed odpustem
Dodane 22.09.2018 - 116 czytań - printer
Rekolekcje przed odpustemTradycyjnie przed odpustem uczestniczyliśmy w rekolekcjach, które bezpośrednio przygotowywały nas do najważniejszej uroczystości w parafii - uroczystości patronalnej św. Michała Archanioła.

Rekolekcje poprowadził o. Michał ze Zgromadzenia Słowa Bożego w Nysie.


Pielgrzymka na Górę św. Anny
Dodane 16.09.2018 - 130 czytań - printer
Pielgrzymka na Górę św. AnnyW sobotę 16 września o godz. 7.30, Mszą św. w Grozie Lurdzkiej ks. bp Andrzej Czaja, rozpoczął obchody kalwaryjskie Drogi Krzyżowej. Nasza grupa parafialna dołączyła się do pielgrzymów w Porębie. Tutaj wysłuchaliśmy kazania na Temat Ducha św., który był przewodnią myślą tegorocznej pielgrzymki.


Spotkanie fatimskie
Dodane 13.09.2018 - 115 czytań - printer
Spotkanie fatimskieW czwartek 13 września 2018 roku odbyło się kolejne, już przedostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie. Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach we mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. proboszcz Czesław Kocoń. Po eucharystii odbyła się procesja światła wokół parafialnego kościoła. Wszystko zakończyło błogosławieństwo sakramentalne.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker