Wyjazd do AquaParku w StrzelinieDrukuj

• 25.02.2014
  • 1327 Czytań
Wyjazd do AquaParku w StrzelinieDnia 25 lutego 2014 r. byliśmy po raz drugi w przeciągu trzech miesięcy na basenie w Strzelinie. Jak zwykle szybko upłynął nam przyjemnie czas podczas wspólnych wodnych zabaw. Coraz lepiej i pewniej czujemy się w wodzie. Zjeżdżalnia, Jaccusi i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wtorkowego wyjazdu na krytą pływalnię W wyjeździe wzięli udział uczniowie z naszej parafii z następując szkół: Jankowic Wielkich, Lipowej i Grodkowa. Uczniowie byli z wszystkich klas: I, II, III, IV, V, VI. Byli także przedstawiciele z gimnazjum i szkoły średniej. Naszymi opiekunami były Kotara Beata, Orawiecka Kamila, Waliduda Anna. Wyjazd był zorganizowany przez ks. proboszcz Czesława Koconia, jako dowód wdzięczności za zaangażowanie w spotkania roratnie 2013 r.

Nabożeństwo w intencji rodzinDrukuj

• 16.02.2014
  • 1224 Czytań
Nabożeństwo w intencji rodzinPopołudniowe nabożeństwo w VI niedzielę zwykłą nawiązywało do tematu dzisiejszego kazania, dlatego było poświęcone wzajemnej miłości, a przede wszystkim miłości małżeńskiej. Najpierw nieszporami dziękowaliśmy Bogu za ten największy dar MIŁOŚCI. Ponadto wspólnie modliliśmy się w intencji małżeństw, które przeżywają kryzysy i prosiliśmy o ich uzdrowienie. Przez wstawiennictwo świętych Maryi i Józefa – prosiliśmy za małżeństwa (zwłaszcza te z niewielkim stażem), którym grozi rozpad lub separacja.

Św. Walenty patron miłościDrukuj

• 14.02.2014
  • 1775 Czytań
Św. Walenty patron miłości W piątek - 14 lutego, obchodziliśmy wspomnienie wielkich Patronów Europy św. Cyryla i Metodego oraz św. Walentego – kapłana i biskupa. W wielu krajach przyjęło się, że to dzień zakochanych, pospolicie nazwany WALENTYNKAMI. Ks. proboszcz w niedzielnym kazaniu zwrócił uwagę, że Święty Walenty nie jest patronem zakochiwania się, ani patronem zakochanych, ale patronem kochających się, patronem miłości, wzajemnej miłości. Ona nie ma bowiem nic wspólnego z zakochaniem się. Miłość jest uczuciem niezwykłym, silnym, dogłębnym, pięknym i przede wszystkim trwałym.

Jabłka św. DorotyDrukuj

• 06.02.2014
  • 1384 Czytań
Jabłka św. DorotyWspomnienie św. Doroty było okazją, aby na nowo przybliżyć sobie jedną z najwspanialszych postaci wśród świętych z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Była świetlistą postacią w swoim czasie. „Kiedy starosta Saprycjiusz – mówił ks. w kazaniu – dowiedział się, że Dorota zachęca chrześcijan do stałości w wierze kazał ją pojmać i stawić przed sobą żądając, aby publicznie oddala się rzymskim bogom.

„Nie – odrzekła Dorota - jestem chrześcijanką i służę tylko jednemu, prawdziwemu, żywemu Bogu”. Za tą nieugiętą wiarę została skazana na tortury i ścięcie mieczem.

Chleb św. AgatyDrukuj

• 05.02.2014
  • 1380 Czytań
Chleb św. AgatyWe wspomnienie św. Agaty, 5 lutego w kościołach święci się chleb, sól i wodę, które mają chronić ludność od pożarów i piorunów. Poświęcone kawałki chleba wrzucano do ognia, by wiatr odwrócił pożar w kierunku przeciwnym.

W dzień św. Agaty karmiono bydło poświęconą solą i chlebem, by je uchronić od zarazy. Św. Agata jest patronką Sycylii, miasta Katanii oraz ludwisarzy. Jest także wzywana przez kobiety karmiące oraz w chorobach piersi.

Światłość ŚwiataDrukuj

• 02.02.2014
  • 1325 Czytań
Światłość Świata2 lutego Kościół katolicki obchodził święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego Syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. Podczas każdej mszy św. ks. proboszcz święcił świece – gromnice.

Kolęda w przedszkolu i w Rolniczej Spółdzielni w Jankowicach WielkichDrukuj

• 31.01.2014
  • 1499 Czytań
Kolęda w przedszkolu i w Rolniczej Spółdzielni w Jankowicach WielkichKs. proboszcz odbył już kolędę w naszych domach i szkole podstawowej w Jankowicach Wielkich. Teraz nadszedł czas by odwiedzić przedszkole w Jankowicach Wielkich. W piątek o godz. 10.00 przedszkolaki wraz z wychowawcami zgromadziły się w głównej sali, gdzie po przyjściu i przywitaniu księdza rozpoczęła się kolęda. Ks. proboszcz, jednocześnie katecheta tego przedszkola w asyście przedszkolaków rozpoczął kolędę. Modliliśmy się w intencji nauczycieli, pracowników przedszkola i przedszkolaków o błogosławieństwo w nachodzącym roku.

Kolęda w szkoleDrukuj

• 30.01.2014
  • 1271 Czytań
Kolęda w szkoleTradycyjnie pod koniec okresu Bożonarodzeniowego w szkole odbyła się kolęda. 30 stycznia przed Uroczystością Objawienia Pańskiego, barwny orszak uczniów z klasy V, z kolędą na ustach, przemaszerował przez sale i korytarze. Podczas modlitwy kolędowej wypraszaliśmy potrzebne łaski na rok 2014. Katecheta szkoły podstawowej, ks. Czesław, poświęcił szkolne klasy.

Dzień IslamuDrukuj

• 27.01.2014
  • 1467 Czytań
Dzień IslamuW poniedziałek 27 stycznia obchodziliśmy XIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Tym razem pod hasłem: "Szerzenie wzajemnego szacunku przez edukację". Na początku kazania podczas mszy św. ks. proboszcz powiedział: „Kościół zachęca dziś do modlitw poświęconych islamowi i do dialogu. Skoro Kościół ustanowił Dzień Islamu, czyli dzień dialogu katolicyzmu z tą religią, to znaczy, że widzi w tym sens. I to nie tylko dla Kościoła jako instytucji, ale dla ludzi Kościoła – dla każdego z nas.

IV Wieczór kolędDrukuj

• 26.01.2014
  • 1657 Czytań
IV Wieczór kolęd26 stycznia o godz. 17.00 w Wierzbniku w kościele parafialnym odbył się IV wieczór kolęd. To kolędowe spotkanie stało się okazją do wspólnego kolędowania. W czasie wieczoru kolęd podjęliśmy refleksję nad Bożym Narodzeniem przeplataną kolędami - bardziej i mniej znanymi.

Dzięki naszym gościom – zespołowi „Dzień Dobry” z Bielska-Białej wieczór ten zapadnie nam na długo w naszej pamięci, w naszych sercach.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny