Triduum Paschalne - Wielki CzwartekDrukuj

• 28.03.2013
  • 1639 Czytań
Triduum Paschalne  - Wielki CzwartekWielki Czwartek rozpoczął obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej w wielkoczwartkowy wieczór o godz. 18.00 w Wierzbniku rozpoczęła świętowanie Świąt Paschalnych. Pięknie ukazały to słowa znanej pieśni: „Uczta Pańska jest pamiątką tej wieczerzy przed wiekami, kiedy Jezus w noc ostatnią w ręce ludzkie był wydany”.

Podczas kazania ks. proboszcz powiedział: „Pochylamy się dziś nad tajemnicą Eucharystii i kapłaństwa, gdyż te sakramenty zostały ustanowione jednocześnie i bez siebie istnieć nie mogą. Ustanawiając te sakramenty, Jezus pragnął, aby Jego ofiara, która dokonała się na krzyżu, została utrwalona i była uobecniana w sakramentalnych znakach”.

Maciek spotyka się Lewandowskim i BłaszczykowskimDrukuj

• 26.03.2013
  • 1626 Czytań
Maciek spotyka się Lewandowskim i Błaszczykowskim26 marca, dzięki Fundacji „Mam Marzenie” - Maciej Damagała wraz z swoimi kolegami, spotkał się na Stadionie Narodowym w Warszawie z reprezentacją Polski. Podczas spotkania miał możliwość uściśnięcia rąk futbolowym reprezentantom Polski - Robertowi Lewandowskiemu i Kubie Błaszczykowskiemu.

Fundacja skontaktowała się z PZPN, który załatwił wejście na poniedziałkowy trening piłkarzy na Stadionie Narodowym, a także przygotował plakaty z podpisami wszystkich zawodników, szaliki i kartę kibica.

Spowiedź przedświątecznaDrukuj

• 25.03.2013
  • 1666 Czytań
Spowiedź przedświątecznaW tym dniu wierni z naszej parafii przystąpili do sakramentu spowiedzi, aby pojednać się z Bogiem przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Spowiedź św. odbyła się:

w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00

w Wierzbniku o godz. 17.30

Niedziela Palmowa, występ zespołu Toque De SilencioDrukuj

• 24.03.2013
  • 1875 Czytań
Niedziela Palmowa, występ zespołu Toque De Silencio24 marca w Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej, obchodzony był Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm miało miejsce podczas każdej Mszy św. Przed sumą w Wierzbniku mimo mrozu i śniegu odbyła się tradycyjna procesja z palmami.

Po południu w kościele parafialnym odbył się niecodzienny koncert. Nie było dużo instrumentów, tylko solowy śpiew z delikatnym towarzyszeniem gitary i fletu.

Inauguracja pontyfikatu Papieża FranciszkaDrukuj

• 19.03.2013
  • 1260 Czytań
Inauguracja pontyfikatu Papieża FranciszkaNasza Parafia 19 marca dziękowała Bogu podczas każdej mszy św. w Jankowicach Wielkich rano o godz. 08.30 i w Wierzbniku o godz. 18.00 za wybór papieża Franciszka. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń.

Witając zebranych ks. proboszcz podkreślił, że wielką radością jest to, że "w dniu dzisiejszym z całym Kościołem powszechnym radośnie łączymy się z Rzymem,gdzie odbywała się inauguracja pontyfikatu nowego Ojca Świętego, papieża Franciszka".

V niedziela Wielkiego PostuDrukuj

• 17.03.2013
  • 1558 Czytań
V niedziela Wielkiego PostuW niedzielę 17 marca 2013 r. w naszych kościołach parafialnych podczas każdej mszy świętej w modlitwie wiernych dziękowaliśmy Bogu za wybór Papieża Franciszka. W ogłoszeniach duszpasterskich ks. proboszcz przeczytał Komunikat Biskupa Opolskiego w związku z inauguracją pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Na zakończenie mszy św. oddaliśmy Go w opiekę św. Michała Archanioła.

Papież FranciszekDrukuj

• 13.03.2013
  • 1499 Czytań
Papież FranciszekW dniu 13.03.2013 o godz. 19:06 zgromadzenie kardynałów podczas Konklawe wybrało nowego Papieża, a jest nim Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.

Przyłączmy się do modlitwy za naszego nowego Papieża Franciszka, który nas o to prosił.
Watykan informuje, że prawidłowe imię nowo wybranego Papieża to Franciszek (a nie Franciszek I).

IV niedziela Wielkiego PostuDrukuj

• 10.03.2013
  • 1309 Czytań
IV niedziela Wielkiego PostuIV niedziela Wielkiego Postu była wielką modlitwą zarówno w czasie mszy św., jak i nabożeństwa popołudniowego w intencji wyboru Nowego Papieża. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnokościelną modlitwę. Wierni na całym świecie modlili się w intencji wyboru nowego Papieża.

Podczas popołudniowych Gorzkich Żalach rozważaliśmy słowa Pana Jezusa: „Boże mój, czemuś mnie opuścił?”.

8 marca 2013 - Dzień KobietDrukuj

• 08.03.2013
  • 1452 Czytań
8 marca 2013 - Dzień KobietCo roku w naszej parafii Dzień Kobiet obchodzi się z niezwykłym szacunkiem. Tak też było tym razem. W obu miejscowościach zostały odprawione msze święte w intencji kobiet. W czasie kazania składając życzenia ks. proboszcz stwierdził: „Choć niekiedy trudno nam się do tego przyznać, to jednak zdajemy sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki. Mimo tej rzeczywistości musimy jednak stwierdzić, że wszyscy jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni. Tak po prostu nas stworzył Bóg

II część filmu "Bakhita"Drukuj

• 05.03.2013
  • 1643 Czytań
II część filmu "Bakhita"W tym dniu zebraliśmy się w sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, aby obejrzeć II cześć filmu „Bakhita”. Obejrzeliśmy ją z wielkim przeżyciem. Po projekcji wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem.

Jest kilka (a czasem kilkanaście, bądź kilkadziesiąt) filmów w życiu każdego człowieka – mówił ksiądz proboszcz - które się nigdy nie nudzą, do których powraca się zawsze z takim samym, wielkim, niespożytym entuzjazmem.

rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny