• 01.09.2011
  • 1828 Czytań
Nowy rok szkolny 2011/12 rozpoczęliśmy dwóch etapach - rano w Jankowicach Wielkich, a wieczorem w Wierzbniku. W Jankowicach Wielkich o godz. 08.30 dzieci, ich rodzice oraz grono pedagogiczne - zebrali się w kościele filialnym p/w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, aby nowy etap w nauki rozpocząć z Panem Bogiem. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Czesław Kocoń – proboszcz parafii i jednocześnie katecheta w Publicznej Szkole Podstawowej w Jankowicach Wielkich.

Na początku wygłoszonej homilii ks. proboszcz przywitał wszystkich uczestników spotkania eucharystycznego i zwracając się do nauczycieli, podkreślił jak wielkie stoi prze nimi zadanie.
- Doskonale wszyscy wiemy, - mówił - że takie będą Rzeczpospolite - jakie dzieci i młodzieży chowanie. Tak naprawdę wiele zależy od nas. Tu zacytował słowa Einsteina, że nauka bez religii jest kulawa, a religia bez nauki jest ślepa.