• 09.09.2012
Dzisiejsza niedziela była niedzielą dożynkową. W naszym środowisku w Jankowicach Wielkich ten dzień był bardzo ważnym, ponieważ wszyscy mieszkańcy wraz z rolnikami indywidualnymi i pracownikami Spółdzielni Rolniczej i Spółki rolnej „Janpol” uczestniczyli wielkiej modlitwie dziękczynnej za tegoroczne plony.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz.09.45 celebrowaną przez proboszcza tutejszej parafii ks. Czesława Kocoń. Po powitaniu przez kapłana, delegacje z wieńcami żniwnymi zostały wprowadzone do świątyni. Delegacje złożyły na ołtarzu chleb upieczony z tegorocznej mąki i wieńce jako podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory.

Po zakończeniu uroczystości, błogosławieństwie i poświeceniu przyniesionych darów, członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi i Rady Sołeckiej w regionalnych strojach częstowały ciastem uczestników mszy św. przy wyjściu ze świątyni.

Wzorem ubiegłego roku dożynki parafialne minęły w słonecznej i bardzo miłej atmosferze.