• 23.09.2012
Co roku w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. W tym roku przypadła ona w XXV niedzielę zwykłą - 23 września. Do tej niecodziennej uroczystości przygotowywaliśmy się odmawiając przez dziewięć dni nowennę do św. Michała Archanioła.

Dzień przed odpustem parafianie zajęli się porządkowaniem i upiększaniem kościoła kwiatami. Suma odpustowa została odprawiona o godz. 11.00. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił werbista z Nysy o. Arkadiusz Sitko

Do koncelebry dołączyli ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz ks. emeryt Alfons Stiller. Msza odpustowa była także modlitwą dziękczynną za tegoroczne żniwa mieszkańców i zakładów rolnych z Wierzbnika. Tradycyjnie sumę odpustową zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Po popołudniu odbył się na boisku V Piknik Św. Michała Archanioła. Głównym punktem Pikniku był KONCERT ZESPOŁÓW WOKALNO - MUZYCZNYCH DUO FENIX, NEW FOR YOU, KOLA I JULIA, DOMINKA I JANUSZ ŻYŁKA. Całość poprowadził Dariusz Niebudek jeden z najpopularniejszych aktorów na Śląsku. W ten sposób uczciliśmy naszego patrona nie tylko modlitwą , ale i wspólną zabawą.

Więcej zdjęć z Odpustu w naszej Galerii. Więcej zdjęć z V Pikniku także w naszej Galerii.