• 27.01.2013
Spotkanie opłatkowe"Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać brata, jest Boże Narodzenie (...)" - mówiła bł. Matka Teresa.

W naszej parafii podczas tego szczególnego okresu bożonarodzeniowego jest wiele okazji, by prawdziwie spotkać się z ludźmi. Jedną z form spotkania się z ludźmi z parafii jest kolęda. Ponadto są organizowane inne spotkania, a przede wszystkim spotkania opłatkowe, w czasie których oprócz pięknych tradycji spełnia się pragnienie bliskości, rozlewa się życzliwość, brzmią słowa na co dzień ukryte w sercu, słowa rzadko wypowiadane.

Tak właśnie było podczas spotkania opłatkowego dla osób starszych w przedszkolu w Wierzbniku i w sobotę 26 stycznia br. parafialnego spotkania opłatkowego w sali Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Jankowicah Wielkich. Coroczne nasze spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszy im prawdziwie, rodzinna atmosfera. Wyjątkowość uroczystości zaznaczyło odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, modlitwa i łamanie się opłatkiem. Wśród spontanicznych, szczerych, przekazywanych sobie słów życzeń, którym towarzyszyły uśmiechy unosił się ożywiony, świąteczny nastrój.

To spotkanie zakończyło się zabawą karnawałową. W tym roku przygrywał nam zespół „New For You”