• 03.02.2013
Błogosławieństwo św. BłażejaW niedzielę, 3 lutego 2013 r. w naszych kościołach w Jankowicach Wielkich i Wierzbniku był odczytany List biskupów polskich na Dzień Życia Konsekrowanego z 2 lutego 2013 roku „Ku pełni życia w Chrystusie”. Podczas każdej mszy św. modliliśmy się w intencji osób, które poświęciły się Bogu w życiu zakonnym.

Dzisiaj także po każdej mszy św. udzielono specjalnego błogosławieństwa świecami ku czci św. Błażeja, biskupa i męczennika – w dniu jego wspomnienia. Błogosławieństwo to polega na przyłożeniu wokół gardła dwóch gromnic połączonych ze sobą. Udzielając błogosławieństwa kapłan wypowiada takie słowa: „Błogosławieństwo św. Błażeja niech cię ustrzeże od choroby gardła i wszelkiego zła. W imię Ojca , Syna i Ducha Św.