• Apis
  • 10.03.2013
IV niedziela Wielkiego PostuIV niedziela Wielkiego Postu była wielką modlitwą zarówno w czasie mszy św., jak i nabożeństwa popołudniowego w intencji wyboru Nowego Papieża. W ten sposób włączyliśmy się w ogólnokościelną modlitwę. Wierni na całym świecie modlili się w intencji wyboru nowego Papieża.

Modlitwy w naszej parafii mówił ks. proboszcz Czesław Kocoń „trwać będą aż do zakończenia konklawe. „Tu w naszych kościołach: w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku,chcemy każdego dnia przed obliczem naszego patrona św. Michała Archanioła i Bożej Matki Wniebowziętej prosić, aby kardynałowie wybrali tego, który, jak to określił Benedykt XVI, już jest pośród was, żeby go rozpoznali, że to właśnie ten ma być Następcą św. Piotra”.

Podczas popołudniowych Gorzkich Żalach rozważaliśmy słowa Pana Jezusa: „Boże mój, czemuś mnie opuścił?”. Analizując te słowa ksiądz kaznodzieja powiedział: „Możesz oburzać się na te słowa, uważać za nieprawdziwe, bluźniercze nawet. I będziesz miał rację. Lecz łatwo takie sądy wypowiadać teraz.

Co jednak dzieje się, gdy w twoim życiu pojawia się wielkie cierpienie, gdy dokonuje się wielka tragedia - chociażby właśnie taka jak jedna z tych opisanych w piosence. Czy przypadkiem również i z twoich ust nie pada wówczas owo rozpaczliwe pytanie: "Boże, gdzie Ty jesteś? Dlaczego mnie opuściłeś?"
Bóg jest! Tylko trzeba w to uwierzyć?....”