• 04.05.2013
Dzień św. Floriana4 maja 2013 roku strażacy z Wierzbnika obchody święta swojego patrona rozpoczęli od udziału we mszy św. o godz. 18.00 w parafialnym kościele. Mszę św. w intencji wszystkich strażaków ochotników i ich rodzin odprawił proboszcz parafii ks. Czesław Kocoń. We mszy uczestniczyli strażacy i młodzież strażacka. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas burmistrz Gminy Marek Antoniewicz.

Po uroczystościach kościelnych strażacy i goście przeszli do strażnicy OSP w Wierzbniku. Biesiadę rozpoczęto od wręczenia odznaczeń strażackich dla osób, które wcześniej jej nie odebrali.

Spotkanie w świetlicy odbyło się w rodzinnej atmosferze.

Wszystkim strażakom z okazji ich święta ks. proboszcz życzył pomyślności w służbie dla innych i w życiu prywatnym. Niech patron św. Florian czuwa nad Wami – dodał - w każdej godzinie służby i życia prywatnego. Niech strzeże od złego i pomaga dobrze wypełniać powołanie strażackie. Szczęść Boże!