• 08.09.2013
Dożynki ParafialneW niedzielę 8 września odbyły się w naszej parafii Dożynki. Zebrani wierni, w większości rolnicy, dziękowali Bogu za tegoroczne plony i pomoc Bożą w ich uzyskaniu.

Najpierw spotkaliśmy się na dziękczynieniu w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45. W odświętnej asyście przedstawiciele rolników wnieśli do kościoła Wieniec Dożynkowy, a starostowie dożynkowi bochen chleba i wino, by złożyć w ofierze jako dziękczynienie za tegoroczne zbiory.

Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Czesław Kocoń. W swoim kazaniu ks. proboszcz zwrócił uwagę na wartość pracy rolnika, ogromne znaczenie ziemi oraz chleba. Zaznaczył też, że to chleb jest owocem pracy rąk ludzkich i to właśnie chleb wybrał Pan Bóg na ofiarę ołtarza.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy na placu kościelnym zostali poczęstowani swojskimi wypiekami kawą i herbatą.

O godz. 12.00 w Wierzbniku w kościele parafialnym rolnicy z Wierzbnika dziękowali za tegoroczne plony. Sama świątynia była przepięknie udekorowana kwiatami, warzywami, owocami.

W czasie kazania Proboszcz podkreślał nawiązując do tradycyjnej pracy rolnika na wiosce wartość pracy rolniczej oraz znaczenie chleba w naszym życiu codziennym. Tutaj podobnie jak w Jankowicach uczestnicy wychodzący z kościoła zostali poczęstowani chlebem i ciastem swojskim.