• 20.11.2011
W ostatnią niedzielę roku liturgicznego wspominaliśmy uroczystość Chrystusa Króla. Zamknęliśmy w ten sposób cały rok liturgiczny, który ukazywał Zbawiciela we wszystkich wymiarach Jego misji wobec człowieka.

Do południa na wszystkich mszach św. oddaliśmy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Po południu zgromadziliśmy się na nabożeństwie poświęconym Chrystusowi Królowi Wszechświata. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odnowiliśmy nasze przyrzeczenie chrztu i prosiliśmy Boga, aby w naszym życiu zatriumfowały prawa Boga i Kościoła.

MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA

Panie Jezu Chryste, uznajemy Cię Królem wszechświata. Wszystko, co się stało, dla Ciebie jest stworzone. Wykonuj nad nami wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy przyrzeczenia przy chrzcie złożone. Wyrzekamy się szatana i wszelkiej pychy jego i wszystkich spraw jego i przyrzekamy żyć, jak dobrym chrześcijanom przystoi, a nade wszystko zobowiązujemy się działać w tym kierunku, aby zatriumfowały prawa Boga i Twego Kościoła. Boskie Serce Jezusa, ofiarujemy Ci nasze drobne starania w tym celu, aby wszystkie serca uznały Twoją świętą władzę królewską, tak żeby królestwo Twego pokoju utwierdziło się na całym świecie.