• 08.12.2013
Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na WschodzieDuchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Taki był cel Dnia modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Był on obchodzony po raz czternasty w II Niedzielę Adwentu, 8 grudnia.

W klimacie adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie obchodzimy XIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

– Pan przyjdzie wtedy, kiedy drzwi naszych serc będą otwarte, kiedy będziemy pamiętali o potrzebujących, kiedy wiara nasza będzie żywa – podkreślał ks. proboszcz podczas każdej mszy św. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którzy znajdują się w trudniejszych od nas okolicznościach. Módlmy się o dobrych kapłanów, o powołania zakonne. Kościół bowiem musi mieć wiele propozycji do zaofiarowania, a to wymaga ludzi przygotowanych, jak i niezbędnego zaplecza – dodał ksiądz.

Podczas zbiórki na ten cel zebraliśmy: 444,10; w Jankowicach Wielkich – 239,00, a w Wierzbniku – 205,10.