• 21.01.2014
Dzień babci i dziadkaKiedy kończy się okres Bożonarodzeniowego i noworocznego świętowania, na styczniowej kartce z kalendarza widnieją zawsze jeszcze dwa szczególne dni, to Dzień Babci i Dzień Dziadka! Te dwa dni to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele Oni znaczą w naszym życiu. Jak wiele miłości, cierpliwości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi potrafią być?··W tych dniach wnuczęta śpieszą do babć i dziadków z życzeniami, laurkami, a przede wszystkim gorącymi uściskami i podziękowaniami przede wszystkim za to, że oni po prostu są.

Właśnie z okazji tych wyjątkowych dni we wtorek i w środę modliliśmy się w intencji naszych babć i dziadków. W kazaniu okolicznościowym ks. proboszcz mówił o znaczeniu babć i dziadków w naszym życiu. Rola dziadka i babci ma ogromne znaczenie w wychowaniu dzieci – stwierdził kaznodzieja. Doświadczenia życiowe dziadków stanowią nieocenioną wartość dla młodych osób dopiero wkraczających w życie. Spotkania z dziadkami są szkołą modlitwy i życia. Na zakończenie kazania kaznodzieja stwierdził, że „święci Joachim i Anna to rodzice Najświętszej Maryi Panny, a tym samym dziadkowie Jezusa. Dlatego też możemy ich uznać za patronów dzisiejszego święta. Im powierzajmy nasze babcie i dziadków. Tych świętych prośmy też dziś szczególnie o pomoc we wszelkich trudnych sprawach w naszych rodzinach”. Przed błogosławieństwem ksiądz życzył dużo zdrowia, radości z życia oraz miłości i życzliwości od wnuków i prawnuków.