• 26.05.2014
Dzień MatkiKażdego 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji w naszej parafii w poniedziałek zostały odprawione Msze św. w intencji wszystkich Matek: w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00. W czasie kazania ks. proboszcz powiedział, że powołanie do macierzyństwa jest jednym piękniejszych powołań:

„Macierzyństwo to najpiękniejsze, a zarazem niezwykle trudne powołanie. Matka całą siebie oddaje nowemu życiu. Ból rodzenia, wysiłek wkładany w zaspokajanie potrzeb dziecka są niewątpliwie istotą chrześcijańskiej służby. Zarazem jest to najwyższy stopień człowieczeństwa i współpracy z samym Stwórcą. Dlatego wszyscy winniśmy darzyć głębokim szacunkiem kobiety, które z poświęceniem realizują macierzyńskie powołanie”. Pod koniec kazania wezwał wszystkich do modlitwy za nasze matki: „Oprócz gestów i ciepłych słów ofiarujmy naszym matkom modlitwę. Podziękujmy w niej dobremu Bogu za to, że mogliśmy przyjść na świat i uczyć się we wspaniałej szkole miłości”.

Zatem modliliśmy się za Mamy, by radowały się Bożym błogosławieństwem i łaską, a te z nich, które już odeszły z tego świata, by doświadczyły Bożego miłosierdzia i królowania z Bogiem w wieczności. Kochamy Was, drogie Mamy!