• 19.06.2014
Boże Ciało19 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym dniu wierni biorą udział w tradycyjnej procesji - tak było również w naszej parafii.
Tegoroczna Procesja Bożego Ciała w naszej Parafii miała miejsce w Jankowicach Wielkich. Na mszy św. o godz. 11.00 zebrali się mieszkańcy nie tylko Jankowic Wielkich, ale także z Wierzbnika. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Norbert Widok, profesor Uniwersytetu Opolskiego oraz ks. Proboszcz Czesław Kocoń.

Ks. Norbert wygłosił nam kazanie eucharystyczne, w którym ukazywał, czym była eucharystia dla wspólnot chrześcijańskich. W historii Kościoła był taki moment, gdy eucharystia była wielką tajemnicą. Była zakrytą tajemnicą. Od wprowadzenia Uroczystości Bożego Ciała z procesją eucharystyczną stała się odkryta w swoim majestacie. Jezus ukryty w Przenajświętszym Sakramencie w procesji Bożego Ciała ujawnia swoją tajemniczą miłość i pragnienie bycia z człowiekiem, jak najbliżej.

W końcowej części kazania zachęcił kaznodzieja wszystkich wiernych do szacunku i czci Najświętszych tajemnic Ciała i Krwi Chrystusa.
Po mszy św. wyruszyliśmy na ulice Jankowic Wielkich.