• 15.08.2014
Najdoskonalszy wzór rodziny to święta RodzinaPod przewodnictwem księdza Gintera Żmudy - Dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjno- Wypoczynkowego „Skowronek” w Głuchołazach, przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz odpust na filii w Jankowicach Wielkich.

Mszy odpustowej o godz. 12.00 w Jankowicach Wielkich przewodniczył ks. Ginter Żmuda, a koncelebrowali ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz ks. emeryt Eugeniusz Bojakowski. W czasie mszy św. kazanie wygłosił ks. Ginter. W związku z przeżywanym rokiem rodziny słowo Boże było poświęcone rodzinie. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że „najdoskonalszym wzorem i przykładem rodziny jest św. Rodzina”. Mówił o współczesnych zagrożeniach rodziny, które jej nie sprzyjają, ale wręcz przeciwnie ją niszczą. „Otwarcie się na Boga i jego wartości – mówił kaznodzieja - to gwarancja zabezpieczenia przed współczesnymi zagrożeniami, ale także źródło prawdziwego szczęścia rodziny”.

Na zakończenie kaznodzieja prosił o modlitwę w intencji rodzin: „Prośmy Boga o szczęśliwe i radosne rodziny pośród nas”. We Mszy św. odpustowej uczestniczyło wielu parafian i gości zaproszonych na wspólne nasze świętowanie.

W godzinach popołudniowych odbyły się uroczyste nieszpory ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przed błogosławieństwem modliliśmy się w intencji rodzin i małżeństw, aby św. Rodzina stawała się dla nich wzorem życia rodzinnego i wzajemnej miłości.