• 01.03.2014
Adoracja z okazji Roku RodzinyW związku z Rokiem Rodziny jaki został ogłoszonym w I niedzielę adwentu w naszej Metropolii Górnośląskiej, wprowadziliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin i małżeństw naszej parafii – w I sobotę miesiąca w Jankowicach Wielkich i w I niedzielę miesiąca w Wierzbniku.

Pierwsza taka adoracja miała miejsce w I sobotę marca. Adoracja rozpoczęła się w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30. Myślą przewodnią była modlitwa w intencji małżeństw przeżywających kryzys. Modliliśmy się o rozsądek małżonków i, aby powrócili do pierwszej miłości, która ich złączyła nie tylko na dobre chwile, ale także na złe. To wszystko zakończyła modlitwa Bł. Jana Pawła II w intencji rodzin. W trakcie nabożeństwa była okazja do spowiedzi świętej.

Podobna adoracja miała miejsce w Wierzbniku w I niedzielę marca przed poranną mszą św. od godziny 07.30. Tutaj w intencji trudnych małżeństw została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji rodzin

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Niewiasty przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie.

Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.

Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Matki Bożej Różańcowej - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny.

Ty, który jesteś Życiem, Prawdą i Miłością w jedności Syna i Ducha Świętego. Amen.