• 19.04.2014
Wielka Sobota - "Wierność małżeńska"W Wielką Sobotę o godz. 22.30 odbyła się Wigilia Paschalna z procesją Rezurekcyjną. Wszystko rozpoczęło się przed kościołem - poświęceniem ognia. Następnie odbyła się procesja z Paschałem. Główny celebrans ks. prob. Czesław Kocoń trzykrotnie zaśpiewał: "Światło Chrystusa" na co wierni odpowiadali: "Bogu niech będą dzięki".

Po przyjściu do ołtarza rozpoczęło się Orędzie Wielkanocne. Po nim nastąpiła Liturgia Słowa. W tej nocy bardzo bogata, bo składająca się z 9 czytań z Biblii. Siedmiu ze Starego Testamentu i dwóch z Nowego, w tym Ewangelii. Było pięciu lektorów i schola. Kazanie było poświęcone m. in. wierności Chrystusa Bogu, aż do śmierci, ale także o wierności w małżeństwie, aż po śmierć. To kolejne myśli nawiązujące do Roku Rodziny.

Następnym punktem tego wieczoru była liturgia chrzcielna, a w niej pięknie odśpiewana przez scholę litania do Wszystkich Świętych. Po niej wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne i zostali pokropieni wodą święconą.

Ostatnią częścią Wigilii Paschalnej był liturgia Eucharystyczna z procesją Rezurekcyjną. Wyszliśmy z Chrystusem Zmartwychwstałym w znaku Najświętszego Sakramentu, figurki Zmartwychwstałego i krzyża z czerwoną stułą, śpiewając pieśni wielkanocne.

Po uroczystym błogosławieństwie, ks. proboszcz złożył wszystkim życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa.