• 01.01.2015
Nocne nabożeństwoPrzywitanie Nowego Roku kojarzy nam się nie tylko z hucznymi zabawami, ale także z setkami fajerwerków, które zostają wystrzelone w niebo. Można w ten sposób przywitać pierwsze chwile Nowego Roku.

My tradycyjnie w parafii zostaliśmy zaproszeni o północy do kościoła na krótkie nabożeństwo kolędowe. O północy zgromadziliśmy się w kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła w Wierzbniku. Naszą modlitwę rozpoczęliśmy śpiewem kolęd. Następnie ksiądz proboszcz odmówił modlitwę, w której podziękował za miniony rok i poprosił Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o opiekę nad nami w Nowym Roku. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem i życzeniami księdza proboszcza. Po nich wszyscy wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia.

W ciągu dnia nie zabrakło modlitw o pokój w czasie mszy św. i podczas nabożeństwa popołudniowego.

Podczas noworocznej modlitwy Anioł Pański papież Franciszek wzywał do modlitwy o pokój.
– Pokój jest możliwy, a korzeniem pokoju jest modlitwa. Módlmy się o pokój – wezwał Franciszek w rozważaniu w Światowym Dniu Pokoju, obchodzonym w tym roku pod hasłem „Już nie niewolnicy, lecz bracia”.

Jak dodał Ojciec Święty:
– Jest to przesłanie dotykające każdego z nas. Wszyscy jesteśmy wezwani do zwalczania wszelkich form niewolnictwa i budowania braterstwa. Wszyscy, każdy na miarę swej odpowiedzialności – wskazał papież.

Papież wskazywał, że Chrystus i Kościół są nierozłączni.
– Bez Kościoła Jezus Chrystus sprowadza się ostatecznie do jakiejś idei, pewnej moralności, do jakiegoś sentymentu. Bez Kościoła nasza relacja z Chrystusem byłaby na łasce i niełasce naszej wyobraźni, naszych interpretacji, naszych nastrojów – mówił papież w homilii.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” życzył wszystkim „szczęśliwego i pogodnego nowego roku”.