• 25.01.2015
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan„Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” – pod tym hasłem przeżywaliśmy tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Brazylii.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwał, jak co roku, między 18 a 25 stycznia. To był czas, w którym chrześcijanie różnych wyznań spotykali się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Zapraszamy do obejrzenia relacji video, w którym przedstawiciele poszczególnych wyznań opowiedzieli, czym jest ekumenizm.

W naszej parafii podczas wieczornych mszach św. włączaliśmy się w ogólnoświatową modlitwę o dar jedności wszystkich wspólnot chrześcijańskich. O taką postawę modlitewną prosił w swoim liści nasz bp ordynariusz Andrzej Czaja. „Dlatego zwracam się do Was, Siostry i Bracia w Chrystusie Panu: Podejmujmy na różne sposoby dzieło jednania Kościoła. Czyńmy to przez szczery dialog z naszymi niekatolickimi sąsiadami i znajomymi, w formie gorliwej modlitwy o jedność chrześcijan, poprzez wspólne zgłębianie Słowa Bożego oraz ekumeniczne spotkania o charakterze naukowym, religijnym i społecznym”.(więcej...).

Natomiast w ostatnim dniu tygodnia modlitw w niedzielę- 25 stycznia - odprawiliśmy nieszpory ekumeniczne, które zakończyliśmy modlitwą do św. Michała Archanioła, aby usunął każdy grzech i wszelkie zło, które stoi na przeszkodzie do pełni jedności wśród wyznawców Chrystusa.