• 02.02.2015
Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia KonsekrowanegoW poniedziałek 2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej. Był to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. ( więcej….).

W tym dniu w naszej Parafii podczas wieczornych mszy świętych błogosławiliśmy świece. W Wierzbniku po błogosławieństwie odbyła się procesja z zapalonymi świecami wokół kościoła. Na początku procesji ks. proboszcz przypomniał, że „dzisiejszy udział w procesji z zapalonymi świecami jest świadectwem naszej wiary, że Jezus jest światłością świata, a Maryja naszą Matką, która wskazuje na Jego Światło Życia”.

W związku z przeżywanym Światowym Dniem Życia Konsekrowanego modliliśmy się także podczas każdej mszy św. w intencji wszystkich tych, którzy poświęcili się Bogu w życiu zakonnym.

Po zakończeniu mszy św. ks. proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa św. Błażeja.