• 11.02.2015
Dzień Chorych w naszej parafiiW tym roku obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty trzeci. Temat tegorocznego Dnia został zaczerpnięty z Księgi Hioba: «Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi» (Hi 29, 15).(czytaj całość Orędzie Papieża)

W naszej parafii we wtorek – 10 lutego - została odprawiona msza św. w intencji wszystkich chorych z naszej parafii. W Dniu Chorych ks. proboszcz odwiedził wszystkich chorych w domu. Po krótkim nabożeństwie domowym chorzy przyjęli komunię świętą oraz sakrament Namaszczenia Chorych.

W tym dniu podczas wieczornych mszy św. w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku modliliśmy się w intencji chorych i polecaliśmy ich szczególnej opiece Matki Bożej z Lourd. W Wierzbniku pod koniec mszy wierni z okazji Międzynarodowego Dnia Chorych również przyjęli Sakrament Namaszczenie Chorych.