• 01.03.2015
Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami1 marca br. – w II niedzielę wielkiego postu - Kościół w Polsce obchodził dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. We wszystkich kościołach była przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Podczas parafialnej zbiórki na ten cel zebraliśmy 509,91; w Jankowicach Wielkich 228,60 w Wierzbniku 281,31

Z okazji niedzieli Ad Gentes, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji bp Jerzy Mazur wystosował specjalny Komunikat do polskich katolików.

Datki można było przekazać nie tylko do kościelnych puszek, ale także poprzez ofiary na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes” lub wysyłając sms-a na numer 72032. Poprzez naszą hojność stajemy się współpracownikami misjonarzy. Informacje o formach pomocy misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl. Zapewniając o modlitwie i wdzięczności za pomoc misjom Wszystkim z serca błogosławię: „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.