• 02.04.2015
Triduum Paschalne Wielki CzwartekW Wielki Czwartek o godz. 18:00 Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w naszej parafii Triduum Paschalne pod hasłem: „Daremna byłaby nasza wiara, gdyby Chrystus nie Zmartwychwstał”. Tego dnia Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa. „Jezus Chrystus pozostał wśród nas w Eucharystii – mówił ksiądz Czesław w kazaniu. W kontekście eucharystii mówił dalej: „I czeka na nas każdego dnia. A kto chce być zbawionym, musi się z Jezusem spotkać. Nie tylko „słyszeć” o Nim, ale przyjąć Jego Ciało i Krew”. W drugiej części swojego kazania mówił o kapłaństwie i jego łączności z eucharystią. Między innymi mówił: ”Tam, gdzie nie ma kapłana, nie ma Eucharystii – nie ma Mszy św., ani Najświętszego Sakramentu. W tych sprawach, jak w żadnych innych, nikt nie może zastąpić kapłana.

Na zakończenie mszy św. Rada Parafialna z Wierzbnika podziękowała naszemu Kapłanowi za służbę Bogu i ludziom, za obecność, wszelkie działania jakie podejmują, a także za to, że każdego dnia mówi nam o Chrystusie.

Po przebiegu całej Liturgii Pan Jezus został przeniesiony do ciemnicy, aby tam każdy osobiście, w ciszy mógł Go adorować. Przeżyć chwilę sam na sam ze swoim Zbawicielem. Tutaj zostało odprawione krótkie nabożeństwo ku czci św. Michała z Jego koronką Uwielbienia Boga. Po nim odśpiewano Gorzkie Żale.

Adoracja zakończyła się o godz. 22.00.