• 04.04.2015
Triduum Paschalne Wielka SobotaWielka Sobota – w tym dniu w tradycyjnie w naszej Świątyni zostały poświęcone pokarmy: w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30, a w Wierzbniku o godz. 17.00. Świątynie były przepełnione wiernymi, jak co roku. Po poświęceniu pokarmów była jeszcze okazja do spowiedzi św. Cały dzień trwała adoracja przy Bożym Grobie, aż do godz. 23.30.

O godz. 23:30 rozpoczęliśmy wyjątkową uroczystość dla wszystkich chrześcijan- WIGILIĘ PASCHALNĄ. Msza Święta była celebrowana przez ks. proboszcza Czesława Kocoń. Podczas tej Liturgii wszystko było wyjątkowe, piękne i nietypowe. Rozpoczynając od Liturgii Światła, kiedy to przed Kościołem rozpalone było ognisko, zwróciliśmy uwagę na symbolikę Światła – które jest symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa. Po Orędziu Wielkanocnym miała miejsce Liturgia Słowa przedstawiająca dokładnie to co chce przekazać nam sam Bóg – OBECNY JUŻ POŚRÓD NAS!

Liturgia została zakończona homilią w której ksiądz mówił, że „szerząca się we współczesnym świecie cywilizacja śmierci została pokonana przez Chrystusa Zmartwychwstałego dlatego my chrześcijanie mówimy tylko o cywilizacji Życia.”
Liturgia Chrzcielna podczas której odnowiliśmy przyrzeczenia Chrztu Św. i Litania do Wszystkich Świętych odśpiewana przez naszą scholę to był bardzo ważny elementy tejże Liturgii. Ważne było, że Światło - symbol obecności naszego Zbawiciela otrzymał każdy z nas,. Na zakończenie odbyła się procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem i ogłosiliśmy światu, ze Bóg prawdziwie zmartwychwstał! Jest z nami i prowadzi nas ku wieczności!