• 06.04.2015
Zbiórka do Puszek na cele MaćkaW II dzień Świat wielkanocny o godz. 11.00 została odprawiona msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców.

W związku z kolejną rocznicą śmierci Bł. Jana Pawła II – w tym roku przypadała X rocznica – przeprowadziliśmy w II dzień świat w naszej parafii już tradycyjną akcję dobroczynną, w której chcieliśmy stać się przedłużeniem dobroci i miłości, jakie niósł przez życie Św. Jan Paweł II. Pragnęliśmy przypomnieć światu, że Jego miłość i dobroć nadal pośród nas są żywe. A nasza zbiórka do puszek po każdej mszy św. był tego widzialnym znakiem.
Na ten cel zebraliśmy w naszej parafii 3159.92 w Jankowicach Wielkich 1602,42; a w Wierzbniku 1557,5.

Zebrane ofiary przekażemy na rehabilitację Macieja Domagała, który w lipcu skończy 17 lat. W I klasie gimnazjum zachorował na chorobę nowotworową. Lekarzom udało się powstrzymać tę straszną chorobę. Po kilku operację przechodzi różne rehabilitacje, które przynoszą powoli oczekiwany owoc.