• 10.05.2015
I komunia św.W II niedzielę maja tj 10.05.2015 odbyła się w naszej parafii I Komunia. Dziewięcioro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii św.: czworo z Jankowic Wielkich:
Dąbek Karol
Kryczka Marcel
Maślankiewicz Dawid
Skwarczyński Kacper

i pięcioro z Wierzbnika:

Brączek Oliwier
Czeredrecki Maksymilia
Olszewski Mateusz
Orawiecka Gabriela
Wolański Szymon

Zgromadzone przy bramie wejściowej na plac kościelny, dzieci i ich rodziców powitał ks. proboszcz Czesław Kocoń. Rodzice udzieli swoim dzieciom błogosławieństwa Bożego. Po czym w uroczystej procesji wszyscy udali się do świątyni, by uczestniczyć w mszy świętej, podczas której po raz pierwszy w życiu dzieci przyjęły Najświętszy Sakrament.

Na tę wyjątkową uroczystość, do której przygotowania trwały już od kilku miesięcy, dziewczynka założyła białą sukienkę, chłopcy zaś – białe komże komunijne. Wnętrze świątyni zostało pięknie udekorowane, a w liturgię, której przewodniczył ks. proboszcz, włączyli się rodzice i goście.

Na zakończenie uroczystej mszy dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo i… małe chlebki, którymi podzieliły się z uczestnikami przyjęcia komunijnego.
Pierwsza Komunia Święta była ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących ten sakrament i ich rodzin, lecz także dla całej naszej wspólnoty parafialnej.