• 11.05.2015
Dni KrzyżoweW dniach 11, 12, 13 maja 2015 roku (poniedziałek, wtorek i środa) przypadały dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy.

W tych dniach po Mszy św. gromadziliśmy się na modlitwie: w poniedziałek przy kaplicy Piety (Matki Boskiej trzymającej na kolanach martwego Jezusa Chrystusa), we wtorek przy kaplicy św. Jana Nepomucena; w środę przy krzyżu. Każdego dnia nabożeństwa kończyły się Litanią Loretańską. Matce Bożej powierzaliśmy wszystkie nasze modlitwy o urodzaje.