• 18.05.2015
Rocznica urodzin św. Jana Pawła IIZ okazji 95 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w naszej parafii odbyły się krótkie nabożeństwa w miejscach Jemu poświęconych: w Jankowicach Wielkich przy jego pomniku, a w Wierzbniku przy kaplicy Jana Pawła II.

W Jankowicach po wieczornej mszy św. udaliśmy do pomnika Jana Pawła II. Tutaj przed naszą modlitwą ks. proboszcz powiedział, że św. Jan Paweł II prosił, „abyśmy się modlili za Niego za życia i po śmierci”. Dzisiejsza nasza obecność jest potwierdzeniem, że pragniemy spełnić Jego testament. Po dziesiątce różańca odśpiewaliśmy Barkę, a ludzie złożyli zapalone znicze.

Natomiast w Wierzbniku po mszy św. odprawiliśmy majówkę przy kaplicy Jana Pawła II. Na zakończenie ks. proboszcz powiedział, że „tu w tym miejscu Jemu poświęconym pomodlimy się o uświęcenie naszego życia na wzór świętego oraz w intencji ojczyzny, którą bardzo kochał, czyli w intencji nas, abyśmy całe dziedzictwo jego nauki potrafili wprowadzać w życie”.

Na zakończenie złożyliśmy u stóp kaplicy znicze i świece, a ks. proboszcz udzielił błogosławieństwa końcowego.