• 26.05.2015
Dzień MatkiKażdego 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Z tej okazji w naszej parafii we wtorek, zostały odprawione Msza św. w intencji wszystkich Matek w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00. Modlono się za Mamy, by radowały się Bożym błogosławieństwem i łaską, a te z nich, które już odeszły z tego świata, by doświadczyły Bożego miłosierdzia i królowania z Bogiem w wieczności.

Przed Mszą św.  w Wierzbniku o godz. 15.30 w budynku szkolnym odbyło się spotkanie matek z Wierzbnika, a dzieci z Publicznego Przedszkola przygotowały program słowno - muzyczny, jako wyraz wdzięczności, szacunku i miłości wobec każdej mamy. Nad całością przygotowania czuwała dyrektor przedszkola w Wierzbniku pani Brygida Roter.

W czasie tego spotkania matki częstowały się ciastem i kawą albo herbatą. Podobne spotkanie matek odbyło się w Jankowicach Wielkich w sobotę 17 maja na sali w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Wszystko przygotowała Rada Sołecka i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi. Całość imprezy prowadziła pani sołtys Kowalska.