• 04.06.2015
Boże CiałoW Uroczystość Bożego Ciała, przez nasz kraj, jak co roku przeszły procesje eucharystyczne. Tak też było w naszej parafii. Procesja miała miejsce po sumie w Wierzbniku. Na początku mszy św. ks. proboszcz powiedział: „Dzisiejsze święto Bożego Ciała posiada dla wierzących niezwykle bogatą treść. Dotyka najgłębszej tajemnicy Ciała i Krwi Chrystusa….. Dziś szczególnie Jezusowi dziękujemy za tę Jego miłość „do końca” i przyrzekamy mu, że treścią tej miłości pragniemy żyć i miłość, praktykować…”

Homilię podczas mszy świętej wygłosił ks. profesor Norbert Widok. W swojej homilii ukazał Wieczernik w trzech obrazach: Wieczernik w Jerozolimie, w którym rozpoczął się cud eucharystii; kościół — jako symbol Wieczernika, w którym podobnie jak w Jerozolimie dokonuje się cud eucharystii, i nasze ludzkie serce, które staje się wieczernikiem gdy przyjmujemy cud eucharystii. W ostatnich słowach swojej homilii zachęcił, abyśmy czcili i z szacunkiem odnosili się do eucharystii, która jest zawsze symbolem miłości Boga do nas.
Jak co roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przebiegała w podniosłej oprawie. Jezus Chrystus ukryty w Najświętszym Sakramencie szedł ulicami Wierzbnika w asyście chorągwi, strażaków, dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów i parafian z Wierzbnika i Jankowic Wielkich.

Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy ruszyła o godzinie 11.45. Najświętszy Sakrament nieśli księża: ks. proboszcz Czesław Kocoń, księża goście: ks. prof. Norbert Widok i ks. Eugeniusz Bojakowski – emeryt z diecezji wrocławskiej.