• 02.09.2015
Rozpoczęcie roku szkolnego w Wierzbniku2 września, o godzinie 16oo dzieci szkolne i przedszkolne z Wierzbnika spotkały się na mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny. Po mszy świętej ksiądz proboszcz pobłogosławił dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej oraz poświęcił ich przybory szkolne.
Następnie dzieci zostały rozesłane do domów i zaproszone na spotkanie integracyjne na boisko sportowe, na godzinę 1730. Warunkiem wstępu na „imprezę” było przyniesienie ze sobą miotły.

Dzieci z radością pobiegły do domów i wróciły z bajecznie przyozdobionymi miotłami. Pomysły dzieci przeszły oczekiwania organizatorów. Na początku dzieci zostały poczęstowane ciastem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Następnie podzieliły się na dwie grupy i pod opieką pani Marty Biegun oraz pani Ani Kręcichwost wyruszyły w teren, gdzie miały do wykonania kolejne zadania w ramach tzw. podchodów.

Po powrocie grupy zdały sprawozdania z wykonania zadań pani Brygidzie Roter. W nagrodę za prawidłowe wykonanie poleceń i przejście wyznaczonych tras wszyscy otrzymali smaczne kiełbaski usmażone na grillu przez panią Danutę Salacz i Mariolę Jankowską. Potem były jeszcze wspólne zabawy pod wiatą, pamiątkowe zdjęcia i słodkie niespodzianki.

Całość uświetnili swoją obecnością – pani sołtys Bogumiła Pawlak i ks. proboszcz Czesław Kocoń.