• 06.09.2015
Dożynki parafialneW niedzielę 6 września 2015 roku w przeddzień Święta Narodzenia Matki Bożej o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich i godz. 11.00 w Wierzbniku odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystościom przewodniczył Ks. Proboszcz Czesław Kocoń. W trakcie Mszy Świętej zostały poświęcone wieńce dożynkowe z Jankowic Wielkich i Wierzbnika. Później miały one uczestniczyć z Jankowic Wielkich w powiatowych dożynkach, a z Wierzbnika gminnych dożynkach w Grodkowie.

Do ołtarza przyniesiono także bochen chleba i wino oraz ciasto drożdżowe. Pośród dekoracji nie zabrakło warzyw i owoców. Po mszy św. gospodynie rozdały smaczne ciasta (upieczone przez gospodynie z Jankowic Wielkich) wszystkim uczestnikom dożynek. Dożynki, to święto plonów naszej polskiej ziemi. Jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku. To radość i odpoczynek.